ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Сьогодні, 8 травня, разом з Європою та світом ми відзначаємо День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами – її учасницями.

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

Пам’ятний день 8 травня в Україні встановлений згідно із Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму. Таким чином, Україна почала нову традицію святкування 8 та 9 травня разом з європейськими країнами.

 У День пам’яті та примирення ми з глибокою шаною та скорботою згадуємо всіх, хто загинув у роки Другої світової війни.

Сьогодні, на жаль, ми на власному досвіді знаємо ціну несвободи, знаємо, що війна – це тисячі скалічених людських доль, ненароджених життів та зруйнованих міст. Тому, як і 78 років тому, незламно відстоюємо свободу та незалежність, героїчно протистоїмо повномасштабній збройній агресії російської федерації й обов’язково переможемо.

Ми завжди будемо шанувати подвиг українського народу під час Другої світової війни та ніколи не забудемо захисників, які віддали свої життя за нашу землю, незалежність, гідність, демократію, європейські цінності та світле майбутнє кожного українця.

        Вічна пам’ять захисникам.

        Пам’ятаємо. Перемагаємо.  • 12