ГОТУЄМОСЬ ДО ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРЕДМЕТА «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА» В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ

Тренінг для тренерів Нової української школи, які будуть готувати вчителів соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі до викладання навчального предмета «Культура добросусідства» в 5-6 класах, відбувся 21-26 січня 2022 року  в місті Кам’янець-Подільський. Участь у тренінгу взяла Валентина УСПЕНСЬКА, доцент кафедри теорії і методики змісту освіти, керівник лабораторії здоров’яспрямованої освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Навчання організовано Громадською організацією Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» у рамках реалізації проєкту  «Пілотування викладання предмета «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Спрямування тренінгу на особливості навчання дорослих, розвиток стресостійкості в педагогів, створення партнерського простору та дотримання комунікативної культури передувало відпрацюванню вправ і технологій інтерактивного навчання, яких вимагає впровадження предмета «Культура добросусідства».

У ході тренінгу його учасники на практиці опановували методи роботи в групі та засвоювали тонкощі тренінгового процесу. Детально відпрацювавши «цикл Колба», механізм проведення зворотного зв’язку, облаштування тренерського простору, учасники творчо застосовували знання.

Усі педагоги розробили та продемонстрували фрагмент самостійно розробленого тренінгового заняття на одну з тем предмета «Культура добросусідства», отримати експертну оцінку й зворотний зв’язок. Тренінг відбувся в безпечному освітньому середовищі. Використання змістових завдань тренінгу в освітній діяльності допоможе підготовці вчителів 5-6 класів до викладання предмета «Культура добросусідства» в освітньому процесі Нової української школи.  • 12