Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

До сторіччя Української національно-демократичної революції: Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ініціював та провів історичну конференцію

Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти разом зі своїми партнерами з проведення конференції – Сумським державним університетом, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Харківським національним педагогічним університетом імені Г. С. Сковороди – у приміщенні Конгрес-центру Інституту бізнес-технологій «Українська академія банківської справи» Сумського державного університету 27-28 жовтня зібрав учених для обговорення актуальних проблем революційних трансформацій на території колишньої Харківської губернії та суміжних із нею регіонів. Власне, цьому завданню відповідала й назва Всеукраїнської науково-практичної конференції – «Слобожанщина в 1917-1921 рр.: вимір революції», заявлена організаторами заходу. Серед них – ректор Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Юрій Нікітін, проректор з наукової роботи Сергій Грицай, завідувач кафедри професійної освіти та менеджменту Оксана Зосименко, професор кафедри професійної освіти та менеджменту Дмитро Кудінов, старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти Світлана Драновська, завідувач науково-видавничого відділу Олена Кириченко.

Мета конференції відповідала не лише пропозиціям Указу Президента України № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» від 22 січня 2016 року («проведення у місті Києві та інших населених пунктах України тематичних міжнародних наукових конференцій, науково-практичних конференцій, круглих столів»), але й нагальній проблемі поглиблення регіональних історичних досліджень революційних трансформацій суспільства на Сумщині та Харківщині, яких протягом років незалежності, на жаль, накопичилося небагато. Заявлена тема заходу є значним кроком уперед щодо висвітлення подій революції, громадянського розбрату, інтервенцій у межі Слобідської України, суспільно-політичного життя, а також докорінних змін у царині духовного, культурного й освітнього розвитку краю у 1917-1921 роках.

На пропозицію організаторів конференції відгукнулися не лише дослідники із Сумської та Харківської областей. Географія учасників заходу була представлена різними регіонами нашої держави – міста Київ, Ірпінь, Кропивницький, Чернігів, Кам’янець-Подільський, Житомир. Найбільша делегація безпосередніх учасників конференції у складі п’яти осіб прибула на захід зі столиці України. Після привітального слова Юрія Нікітіна з доповіддю «Проблема перекручень та інсинуацій щодо висвітлення ролі держави та особи в новітніх публікаціях з історії Української революції 1917-1921 рр.» виступив завідувач кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Валерій Капелюшний.

Керівник архіву Української інформаційної служби в Лондоні Геннадій Іванущенко розповів про документальні матеріали учасників визвольних змагань на Сумщині, що зберігаються в зарубіжних фондах і як їхнє використання може вплинути на наше реалістичне уявлення історичних подій. Доцент кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права Сумського державного університету, доктор історичних наук, професор Сергій Дегтярьов розкрив зміст та характер діяльності представництв Тимчасового уряду в Україні, показав ступінь його співробітництва з Українською центральною радою. Особливості американської дипломатії щодо відношення до Української Народної Республіки були відмічені доцентом кафедри державно-правових дисциплін та українознавства Сумського національного аграрного університету доцентом Анатолієм Гончаренком.

Практичний бік конференції представляли українські військові реконструктори та історики, головний спеціаліст відділу обліку та збереження місць пам’яті Управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Владислава Куценко та доцент кафедри державно-правових дисциплін та українознавства Сумського національного аграрного університету Микола Михайліченко. Обидва доповідачі презентували колекції військового спорядження, уніформи та оригінальних речей. Особливу увагу заслужив однострій вояка армії Української Народної Республіки зразка 1919 року, що продемонстрував Владислав Куценко. Він подарував Сумському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти якісні набори плакатів зі світлинами воїнів України від середньовіччя до сьогодення.

У цілому учасники конференції залишилися задоволеними якістю організації та змістом проведення конференції. Висловлено побажання зробити історичні конференції, присвячені історії Слобожанщини, сумською традицією.