Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Відкриття на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» навчально-практичного центру із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Швачка» «Кравець» «Закрійник»

З метою покращення якості підготовки кваліфікованого робітника шляхом  модернізації професійно-технічної освіти, упровадження проектів державно-приватного партнерства у сфері професійної освіти з професій легкої промисловості та сфери побуту 16 листопада 2017 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» відбулася регіональна галузева нарада «Підготовка робітників для легкої промисловості та сфери побуту в контексті комплексного розвитку соціального партнерства в регіоні».

Захід проведено за підтримки Сумської обласної державної адміністрації.

Організаторами наради виступили Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області.

У нараді взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних науки України, Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, роботодавці підприємств легкої промисловості та сфери побуту, директори закладів професійно-технічної освіти області.

Проведенню галузевої наради передувало відкриття на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» навчально-практичного центру із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Швачка», «Кравець», «Закрійник», який створено за кошти державного бюджету, навчального закладу та роботодавців.

У ході роботи наради обговорено такі питання: аналіз існуючого стану кадрового забезпечення галузі легкої промисловості та сфери побуту в контексті тенденцій суспільно-економічного розвитку і стратегічних інтересів області; практика і перспективи підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для ринку праці легкої промисловості та сфери побуту; кейси ефективних практик, соціального партнерства; шляхи  вдосконалення моделей кадрового забезпечення діючих підприємств легкої промисловості та сфери побуту, системи підготовки кваліфікованих робітників для легкої промисловості та сфери побуту в закладах професійно-технічної освіти області, інструментів тісної комунікації освіти і бізнесу.

Роботодавці презентували кейси, що відображають приклади ефективних практик соціального партнерства (роботодавець – заклад професійно-технічної освіти).

Виходячи з основних напрямків діяльності в галузі легкої промисловості та сфери побуту, досвіду існуючої співпраці органів виконавчої влади області, закладів професійно-технічної освіти та роботодавців у частині забезпечення регіонального ринку праці кваліфікованими робітничими кадрами, учасники регіональної галузевої наради виступили з пропозиціями:

1. Створити координаційний центр співпраці роботодавців та закладів професійно-технічної освіти з підготовки робітничих кадрів для легкої промисловості та сфери побуту на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг».

2. Сприяти ознайомленню та вивченню сучасних виробничих технологій та обладнання з упровадження у навчально-виробничий процес.

3. Забезпечити підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогічних кадрів на виробництві.

4. Проводити спільні профорієнтаційні заходи.

За підсумками наради підписано угоду про співпрацю між закладами професійно-технічної освіти, що здійснюють підготовку робітників для сфери легкої промисловості та сфери побуту, і роботодавцями.