Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Адаптація педагогічної спільноти до умов і наслідків воєнного конфлікту

У рамках співпраці Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Інституту політичної та соціальної психології Національної академії педагогічних наук України 16 листопада 2017 року співробітниками Лабораторії психології мас та спільнот Інституту політичної та соціальної психології проведено науково-практичний семінар «Особливості психологічних стратегій адаптації спільноти до умов і наслідків воєнного конфлікту в різних сферах життєдіяльності». Учасниками семінару були спеціалісти, методисти місцевих органів управління освітою, які відповідають за діяльність психологічної служби, практичні психологи закладів освіти області, студенти Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, які здобувають вищу освіту за спеціальністю «Психологія».

Актуальність теми семінару обумовлена тими соціально-політичними подіями, що їх переживає наша країна: анексія Криму, військові події на Сході країни, вимушене переміщення родин в інші регіони. Висвітленню питання про конструктивні психологічні стратегії адаптації сучасних українців у цілому та педагогічної спільноти зокрема  до наслідків воєнного конфлікту було присвячено виступ Лариси Коробки, кандидата психологічних наук, доцента, старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії психології мас і спільнот, та Вікторії Мяленко, кандидата психологічних наук, доцента, старшого наукового співробітника цієї ж лабораторії.

Питання впливу подій на життя родини, збереження сімейних стосунків було розкрито Іриною Губеладзе, кандидатом психологічних наук, доцентом, старшим науковим співробітником лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Веніамін Вінков, молодший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, висвітлив питання «Труднощі трансформації соціального капіталу в процесі адаптації спільноти до наслідків воєнного конфлікту».

         Під час пленарного засідання своїм досвідом роботи з означеної проблеми поділилися також Марина Троіцька, старший викладач кафедри психології Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, психолог відокремленого підрозділу Асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій, яка висвітлила питання готовності педагогічної спільноти до роботи з наслідками психотравмуючих подій, та Марина Свириденко, завідувач відділу практичної психології та соціальної роботи Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, яка розповіла про роботу спеціалістів психологічної служби закладу освіти у забезпеченні соціально-психологічних потреб дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО.

         По закінченню пленарної частини учасники семінару взяли участь у майстер-класах:

1. Підвищення ресурсності спільноти: в пошуках стратегій преадаптації (Лариса Коробка, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

2. Як вижити в стресі (Вікторія Мяленко, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України)

3.  Родина в умовах війни: як зберегти сімейні стосунки (Ірина Губеладзе,  кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України).

4.  Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості/стресостійкості у дітей в освітніх навчальних закладах (Ірина Марухина, завідувачнавчально-методичного центру психологічної службиКомунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти).