Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Окремі питання викладання хімії в закладах загальної середньої освіти

На базі кафедри хімії та методики навчання хімії природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка 16 листопада 2017 року відбувся щорічний обласний семінар-практикум для вчителів хімії «Готовність учителів хімії до реалізації практичної складової поглибленого вивчення предмета та підготовки школярів до інтелектуальних змагань».

Під час семінару методист з хімії Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Алла Метейко проаналізувала результативність участі учнів 11 класу закладів загальної середньої освіти Сумської області в зовнішньому незалежному оцінюванні із хімії у 2017 році (регіональний та загальноукраїнський показники), звернула увагу на завдання, які за даними Українського центру оцінювання якості освіти викликали у випускників найбільше труднощів і були віднесені до складних і дуже складних. Не залишилася без уваги й результативність участі учнів у ІІІ та ІV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади із хімії у 2017 році. Наприкінці виступу методист окреслила особливості зовнішнього незалежного оцінювання та учнівських олімпіад із хімії у 2018 році. 

У ході практичної частини семінару учасникам заходу було запропоновано дві практичні роботи.

Доцент кафедри дошкільної та шкільної освіти Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук Лідія Коростіль разом з учителями хімії розглянула завдання практичного туру ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади із хімії, зупинилася на проблемних питаннях і способах їх вирішення, застосовуючи знання з аналітичної хімії (практична робота додається).

Доцент кафедри терапії, фармакології, клінічної діагностики та хімії Сумського національного аграрного університету, кандидат хімічних наук Людмила Пономарьова запропонувала учителям дослідити якість продуктів кондитерського виробництва, які найчастіше вживають учні. За підсумками роботи кожен з учасників заходу мав можливість зробити для себе висновки щодо якості продуктів харчування та визначити перспективу використання цієї дослідницької роботи в навчальному процесі (практична робота додається).

Учасникам семінару надано методичні рекомендації.