Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Вчасно реагувати на дитячу біду

Ці слова Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби справедливо можна назвати лейтмотивом Всеукраїнської установчої семінару-наради «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки», що відбулася 28-30 листопада в місті Київ.

Протягом трьох днів експерти фундації Lumos ділилися досвідом реформування інтернатної системи, розказували про 10 елементів для планування та імплементації процесу деінституціалізації. Свої здобутки представникам регіонів також презентували міжнародні організації UNICEF, Hope and Homes for Children Ukraine, Партнерство кожній дитині, СОС Дитячі містечка, Альянс «Україна без сиріт», МЦРЛ Україна, «Одна надія», які своєю діяльністю допомагають імплементувати стратегію з деінституціалізації в Україні.

Нараду організовано Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою спільно із Фундацією Lumos (Велика Британія) та Національним офісом реформи деінституціалізації, створеним за підтримки канадського проекту EDGE.

У заході взяла участь директор Департаменту освіти  і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова.  

Під час семінару Уповноважений Президента України з прав дитини підкреслив важливість створення умов для виховання дітей у сім’ї: «Усі діти, незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку, соціального становища, повинні мати можливість жити з батьками. Для цього потрібно вчасно реагувати на дитячу біду та надавати сім’ям з дітьми таку підтримку, аби батьки не віддавали дітей на утримання та виховання в інтернатні заклади».

Микола Кулеба також зазначив: «Щоб цього досягти, необхідно змінити колишню радянську культуру і традиції «державної опіки» над дітьми в інтернатах на підтримку сімей з дітьми за рахунок розвитку послуг та забезпечення їхньої доступності незалежно від місця проживання та стану самої дитини».

У ході роботи до обговорення актуальних питань долучилися й випускники інтернатів, представники Національної Дитячої Ради, які як ніхто інший знають зсередини проблеми дітей, які за невдалим збігом життєвих обставин не виховуються в сім’ї.