Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Мовний марафон розпочався

У рамках проведення ІІ обласного етапу XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора урочисто відкрив конверт із завданнями.

«Уже увісімнадцяте в Україні проходить конкурс кращих знавців української мови серед молоді. І цей захід підтверджує сталість нашого розвитку. У підростаюче покоління вчителі вкладають душу, прививають любов і знання до рідної мови, які ті, у свою чергу, передадуть наступним поколінням. А для українознавців і філологів Сумщини цей конкурс є гарною можливістю засвідчити на міжнародному рівні свої знання», – акцентував Микола Подопригора.

Привітала учасників з відкриттям таких знакових для українського суспільства мовних змагань директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова, зазначивши, що після таких конкурсів у співпраці з викладачами перед учнями і студентами відкриваються нові можливості. «На жаль, зараз є тенденція, що після навчання молодь покидає нашу країну. Але нам всім потрібно залишатися в Україні, ніхто за нас не побудує нашу сучасну, розвинену державу і не згуртує українську націю – тільки молодь це зробить, і саме за нею наше майбутнє», – наголосила Вікторія Павлівна.

На бойовий дух і напористий настрій учасників налаштовували пісні про Україну і рідну мову, народні танці й інструментальні українські мелодії, які лунали зі сцени перед початком випробувань.

Мовний марафон по всій Україні розпочався 9 листопада в День української писемності та мови радіодиктантом і триватиме майже півроку. Після обласного етапу кращих знавців української мови переможців Сумщини очікує фінальний тур, де змагатимуться за першість представники всіх областей України.