Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Участь у Всеукраїнській нараді координаторів проектів здоров’язбереження

За ініціативи Міністерства освіти і науки України, Громадської організації «Дитячий фонд Здоров’я через освіту» за підтримки представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) 05-06 грудня 2017 року відбулась Всеукраїнська нарада регіональних координаторів з питань адвокації, планування, упровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У нараді взяли участь представники 24 областей України і м. Києва.

Сумську область на нараді представляли обласний координатор проекту «Вчимося жити разом» Валентина Успенська, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та шкільної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та Ніна Ганжа, провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Мета заходу – проаналізувати стан виконання плану дій на 2017-2018 роки з адвокації, планування, упровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом» у всіх регіонах України.

У звіті про діяльність областей з упровадження проекту обласний координатор Валентина Успенська акцентувала увагу на показниках Сумської області з онлайн- підготовки педагогів, здійснюваної самостійно вчителями основ здоров’я початкової та основної школи, класними керівниками 10 (11) класів та іншими зацікавленими освітянами. Сумська область має четверту позицію в Україні за кількістю педагогів, які пройшли навчання.

На нараді обговорювалися також питання онлайн-підготовки педагогів з курсу «Основи здоров’язбережної компетентності». Оскільки здоров’язбережувальна компетентність в освіті є ключовою, володіння нею передбачає концепція Нової української школи, то зміст курсу, безумовно, є цікавим кожному педагогу навчального закладу. Освітяни України беруть активну участь у навчанні на онлайн- курсах «Основи здоров’язбережної компетентності». Мають сертифікати про проходження цих онлайн-курсів 89 представників Сумської області. Зареєструвався для проходження навчання 231 педагог.

За рішенням Всеукраїнської наради, Інститутам післядипломної педагогічної освіти необхідно забезпечувати організаційно-методичну підтримку реалізації завдань із упровадження проекту «Вчимося жити разом». Департаментам освіти і науки обласних державних адміністрацій – забезпечити виконання плану заходів з реалізації проекту «Вчимося жити разом» відповідно до наказів в областях (у Сумській області від 19.05.2017 327-ОД «Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» у Сумській області»). На рівні закладів освіти необхідно активізувати діяльність закладів загальної середньої освіти, педагогів щодо навчання та подальшого впровадження курсу «Вчимося жити разом» в освітній процес з основ здоров’я та виховну роботу в старшій школі.