Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

НОВІ СТАНДАРТИ, ПРОГРАМИ ТА УМОВИ НАВЧАННЯ ДЛЯ 10 ТИСЯЧ ПЕРШОКЛАСНИКІВ СУМЩИНИ

На Сумщині докладається максимум зусиль з метою забезпечення сучасних умов для ефективного впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, за яким із 01 вересня 2018 року навчатимуться понад 10 тисяч першокласників області. Про це на засіданні колегії Сумської обласної державної адміністрації інформувала директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА.

Вона наголосила на тому, що створити ці умови у школах має місцева влада.

«За новим державним стандартом початкової загальної освіти з першого вересня 2018 року розпочнуть навчання 539 класів, де навчатиметься 10 258 дітей, – повідомила куратор освітньої галузі Сумщини. – На виконання законів про освіту та розпоряджень Кабміну необхідно до 01 вересня забезпечити кожен заклад новітніми засобами навчання в початковій школі та створити нове освітнє середовище, що передбачає мобільні меблі для учнів, інтерактивне обладнання з доступом до мережі Інтернет, облаштовані осередки для читання, письма, природознавства, математики, мистецтва, ігрову зону із мистецьким осередком, спортивну залу та майданчик».

За її словами, фінансування початкової школи передбачається за кошти місцевих бюджетів. Крім того, державним бюджетом заплановано цільову субвенцію в сумі 998 700 тис. гривень на всі класи в Україні. Також в області є залишок субвенції 2017 року в сумі 60 тисяч гривень, яку планують розподіляти на початкову школу. Для навчання в нових умовах уже підготовлено 172 педагоги, ще необхідно підготувати 609 учителів, котрі навчатимуть першокласників.

Директор Департаменту освіти і науки також наголосила, що одним із першочергових напрямів є створення нового освітнього середовища для дітей з особливими потребами: подолання архітектурних бар’єрів, облаштування шкіл меблями, обладнанням і дидактичними матеріалами, необхідними для впровадження компетентнісного навчання.

Обговорювали в ході роботи колегії і процес оптимізації мережі опорних шкіл з урахуванням перспективних планів створення об’єднаних територіальних громад. Наразі на Сумщині функціонує 20 опорних закладів, із них 9 – в об’єднаних територіальних громадах. Крім того, в області прийнято рішення про створення ще чотирьох опорних навчальних закладів: у Конотопському районі – Дубов’язівського та Козацького навчально-виховних комплексів, у Недригайлівському – Коровинської та Тернівської загальноосвітніх шкіл.