Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ОЦІНКИ ПОТРЕБ ДИТИНИ ТА ЇЇ СІМ’Ї

У період надзвичайно складної економічної, політичної та психологічної ситуації, яку переживає українське суспільство, значно збільшилася кількість дітей і сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. За даними щорічного моніторингу діяльності психологічної служби системи освіти області тільки в минулому навчальному році зареєстровано 841 звернення батьків учнів (вихованців, студентів) до соціальних педагогів з питань допомоги дітям та сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, що становить 18,4% від загальної кількості звернень. З боку педагогічних працівників до соціальних педагогів із зазначеної проблеми зареєстровано 1052 звернення (22,9%). Усе це актуалізує питання здійснення соціально-педагогічного супроводу дітей та родин, які опинились у складних життєвих обставинах.  

Саме підвищенню рівня поінформованості соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти із зазначеного питання було присвячено обласний науково-практичний семінар «Технологія ведення випадку й оцінки потреб дитини та її сім’ї як механізму соціально-педагогічного втручання в найкращих інтересах дитини», що відбувся 24 січня 2018 року. У його роботі взяли участь 42 особи.

Соціальний вектор пріоритетних напрямів діяльності психологічної служби охарактеризувала Ірина Марухина, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Про класифікацію сімей та суб’єкти соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, інформувала практичний психолог відділу практичної психології та соціальної роботи Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Віта Сердюк. 

Оцінку потреб дитини та її сім’ї як механізму втручання в найкращих інтересах дитини представила Світлана Гавриленко, методист навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Соціально-педагогічний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, проаналізувала Наталія Підлісна, соціальний педагог Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 імені Героя України О.Анищенка.

Важливою умовою ефективності роботи соціального педагога із зазначеного напрямку є налагодження співпраці з іншими суб’єктами, які також надають соціальну допомогу родинам, що опинилися у складних життєвих обставинах. Висвітленню питання особливостей взаємодії міждисциплінарної команди в ході ведення випадку та прийнятті рішень в інтересах дитини було присвячено виступи Світлани Поляченко, заступника директора Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, та Віри Тютюнник, заступника начальника служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації.

Відпрацювати алгоритм такої взаємодії соціальні педагоги мали можливість під час практичної частини семінару, обираючи алгоритм дій у конкретній ситуації.