Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

КОНСОЛІДАЦІЯ ЗУСИЛЬ НА ШЛЯХУ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

На базі Конгрес-центру Сумського державного університету 25 січня 2018 проведено нараду «Аналіз ринку праці в промисловості та транспортній галузі Сумської області» за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори та роботодавців.

Під час заходу обговорено результати моніторингу ринку праці, проведеного фахівцями Сумського державного університету. Не зважаючи не те, що на підприємствах області середня заробітна плата щороку зростає, кількість безробітних осіб також зростає. Ситуація, що склалася на ринку праці, потребує негайного вирішення.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора запросив до співпраці роботодавців у питанні надання пропозицій щодо модернізації системи закладів освіти, що готують кваліфікованого робітника.

Анна Моісеєнко, менеджер з персоналу АТ «Технологія», зауважила, що саме дуальна освіта викликає зацікавлення в роботодавців, оскільки дозволяє підготувати дійсно висококваліфікованого робітника, якого потребує виробництво, тому співпрацюють із закладами професійної освіти в цьому напрямку. Такий приклад в області є позитивним, але не системним.

На думку Надії Курусенко, заступника генерального директора з кадрів ТОВ «БВК Компанія «Федорченко», ситуацію щодо підготовки робітничих кадрів для виробництва може змінити підхід, коли буде налагоджено співпрацю із закладами загальної середньої освіти, професійної освіти в напрямку «зрощуваня» необхідних фахівців.

Заслуговує на увагу думка Сергія Гаранька, заступника керівника ПАТ «Сумський завод продовольчих товарів», що роботодавцям необхідно надавати потребу в робітничих кадрах Сумській обласній державній адміністрації перед підготовкою регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів.

Підбиваючи підсумки наради, Микола Подопригора зауважив, що без думки роботодавців не можлива модернізація закладів професійної освіти, адже їх основне завдання – забезпечення ґрунтовної підготовки фахівців, завдання ж підприємств – створення умов, щоб фахівець залишився на підприємстві.