Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

НОВА ШКОЛА – НОВІ ЦІННОСТІ

Власний погляд на ціннісні орієнтири Нової української школи висловлювали  педагоги Сумщини під час тематичної дискусії-воркшопу, що відбулася на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 30 січня 2018 року в рамках проекту «Простір освітніх ініціатив». Модерував захід експерт Інституту лідерства та управління Українського католицького університету Дмитро Якимець.

В обговоренні взяли участь 63 педагогічні працівники Сумської області (31 учитель початкової та 32 вчителі старшої школи).

До тематичної дискусії долучилася директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова, наголосивши, що пріоритетною цінністю будь-якої освіти є особистість, її самореалізація, всебічний розвиток, успіх у реальному житті. Куратор освітньої галузі області також зазначила, що в сучасних соціальних умовах не можна нівелювати  значення не тільки морально-етичних, а й соціально-політичних цінностей: свободи, демократії, поваги до рідної мови та культури, патріотизму, оскільки вони є підвалинами формування гідного громадянина своєї країни.

Модератор заходу Дмитро Якимець спонукав учасників до активного аналізу та аргументування, колективного узагальнення дискусійної інформації та спільного визначення кожної цінності.

Освітяни з’ясовували, як цінності Нової української школи впливатимуть на поведінку вчителя та організацію освітнього процесу, виокремлювали можливі бар’єри та шляхи їх подолання, визначали складові організації шкільного життя, що потребують модифікації, удосконалення відповідно до нових цінностей.