Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ЦЕНТРОМ УСІХ ОСВІТНІХ ЗМІН: НОВОГО ЗМІСТУ, ФОРМ, СЕРЕДОВИЩА, СПОСОБІВ ДІЯЛЬНОСТІ, Є ДИТИНА

На цьому наголосили під час масштабного освітянського заходу – обласної серпневої конференції педагогічних працівників, що об’єднала освітян області 28 серпня 2019 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. Тема цьогорічного зібрання педагогічних працівників регіону: «Від мети НУШ до формування змісту освіти»

Як зазначила начальник відділу державно-громадського управління освітою Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ольга МАЛИШЕВА, реформа Нової української школи – це реформа не одного року, вона розрахована на десятиліття, і дуже важливо, щоб вона продовжувалась. «Перед нами сьогодні стоїть три основні завдання: перше – новий зміст освіти, друге – підготовка вчителя і третє – нове освітнє середовище, новий освітній простір, нова освітня інфраструктура», – наголосила Ольга Малишева. Посадовець також охарактеризувала рівень фінансування галузевих змін, підготовку до втілення принципів НУШ в областях України, зазначивши про лідерські позиції Сумщини в освоєнні субвенції на Нову українську школу та активну позицію області щодо створення нового освітнього простору в закладах освіти.

«Не відбудеться реформа, коли вона тільки написана на листку, вона відбудеться, коли людина готова до її втілення. Тому ми й надалі орієнтуватимемося в нашій роботі на допомогу та підтримку педагогів до роботи в нових умовах»,  – інформував, вітаючи учасників заходу, голова Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Сергій ОСАДЧИЙ.

Про результати Сумщини у створенні якісного нового рівня освіти для дітей, учнівської та студентської молоді говорила модератор обласної конференції педагогічних працівників, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА.

«Наші діти повинні бути успішними – реалізованими в соціумі особистостями зі сформованими компетенціями, цінностями, що, як мінімум, зроблять їх щасливими людьми. Для цього ми трансформуємо всі складові галузі: від ефективних змін дошкільної освіти до нових підходів освітньої діяльності у вишах, закладах професійної освіти, позашкіллі, навчанні дітей з особливими освітніми потребами», – зазначила Вікторія Гробова. Вона подякувала освітянам, представникам органів обласної влади та місцевого самоврядування за готовність швидко і якісно реагувати на зміни, консолідувати зусилля для формування нового освітнього простору в закладах освіти області.

Кращі педагоги Сумщини отримали обласну премію імені А.С. Макаренка, нагороди від Міністерства освіти і науки України та грамоти Сумської обласної державної адміністрації. Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ відзначив, що в освіті сьогодні працюють майстри та патріоти своєї справи. «Педагоги Сумщини – найкращі – зазначив посадовець. – Сфера освіти завжди трансформується та має високі здобутки. Тож нам є чим пишатися сьогодні».

Обласною премією імені А.С. Макаренка відзначено завідувача Косівщинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Золота рибка» Сумського району Світлану МУРАВЙОВУ, учителя фізичної культури Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 «ліцей» Миколу НЕГРІЯ, директора державного позашкільного оздоровчого закладу санаторного типу «Ровесник» Світлану ПАЛКІНУ, викладача української мови та літератури Роменського вищого професійного училища Світлану ЯЦМЕНКО, директора Політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету Тетяну ГРЕБЕНИК.

Нагороди отримали й інші педагоги області. Зокрема, деякі з них були відзначені Нагрудним знаком «Відмінник освіти» Міністерства освіти і науки України, який вручила їм головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Ольга МАЛИШЕВА, та грамотами голови облдержадміністрації.