Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

STEM-ОСВІТА – ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПЕДАГОГА

Актуальні майстер-класи із запровадження елементів STEM-освіти та використання STEM-обладнання, інноваційні методики Нової української школи, аналіз етапів упровадження SТЕМ-освіти в закладах позашкільної освіти презентували учасникам обласного навчально-методичного майстер-класу «Застосування STEM-обладнання при вивченні біології та хімії»

Захід проведено лабораторією комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, за сприяння центру комп’ютерних технологій Сумського державного університету, з метою активізації співпраці освітян з науковими підрозділами закладів вищої освіти та подальшого розширення практики STEM-освіти, на виконання освітніх програм, спрямованих на організацію дослідно-експериментальної роботи.

Майстер-клас відбувся 5 лютого 2019 року на базі Грунської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу А.М. Дігтяренка Грунської сільської ради Охтирського району.

Одним з актуальних напрямів модернізації та інноваційного розвитку природничо-математичного і гуманітарного профілів освіти виступає STEM-орієнтований підхід до навчання, який сприяє популяризації інженерно-технологічних професій серед молоді, підвищенню поінформованості про можливості їх кар’єри в інженерно-технічній сфері, формуванню стійкої мотивації у вивченні дисциплін, на яких ґрунтується STEM-освіта.

З організацією діяльності органу управління освітою Грунської сільської ради з питань запровадження інноваційних методик Нової української школи присутніх ознайомив начальник відділу освіти, молоді та спорту Грунської сільської ради Іван МОСКАЛЕНКО.

Під модеруванням старшого викладача кафедри теорії і методики змісту освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Світлани КОДИучасникиобговорили основні напрями STEM-підходу в організації навчально-дослідної, інтелектуальної та творчо-експериментальної діяльності учнів при вивченні природничо-математичних дисциплін. За підсумками обговорення розроблено проект заходів щодо забезпечення виконання Програми упровадження SТЕМ-освіти в закладах освіти області.

З основними етапами впровадження SТЕМ-освіти в закладах позашкілля присутніх ознайомила завідувач кафедри теорії і методики змісту освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Лариса СЄРИХ.

На необхідності використання SТЕМ-обладнання в процесі організації дослідно-експериментальної роботи наголосив начальник Центру комп’ютерних технологій Сумського державного університету Андрій ПІВЕНЬ.

Присутні активно обговорювали актуальні питання STEM-освіти, висловлювали власні пропозиції і побажання щодо подальшої співпраці.

Посилання на відео:

https://youtu.be/f7e4hvGTUEE

https://youtu.be/TuEsVfaiw20

https://youtu.be/7jO5wcoM9kM

https://youtu.be/v4Jm31iLsbA

https://youtu.be/AdwlPUezoBc

https://youtu.be/8NcJV5Jr0EA