Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ОСВІТНІ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ: ОСНОВИ УСПІХУ ТА ФІНСЬКА ПІДТРИМКА

Якісно новий рівень підготовки педагогічних працівників та значно вдосконалене освітнє середовище – саме така мета двосторонньої ініціативи уряду Фінляндії і Міністерства освіти і науки України – 4-річного проекту «Фінська підтримка реформи української школи»

 Презентація зазначеного проекту відбулася 15 березня 2019 року в Національному спортивному комплексі  «Олімпійський» у місті Київ за участю Міністра освіти і науки України Лілії ГРИНЕВИЧ та Генерального директора Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка ХАЙНОНЕНА. У рамках заходу обговорено план подальшого реформування української системи загальної середньої освіти та практичні кроки в цьому напрямі.

До співпраці було запрошено керівників обласних департаментів (управлінь) освіти, управлінь (відділів) освіти і науки найбільш успішних об’єднаних територіальних громад, закладів післядипломної педагогічної освіти, регіональних тренерів Нової української школи, директорів та вчителів пілотних шкіл НУШ. Сумщину на заході представляла делегація освітян під керівництвом начальника відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Світлани БИРЧЕНКО.

Під час пленарного засідання охоплено ключові питання та проблеми освітніх реформ у нашій країні, аспекти їх підтримки Фінляндією, основи успіху фінської освіти, особливості міжнародного співробітництва в українській шкільній реформі. Окрему увагу приділено проекту «Навчаємось разом».

Дві серії практичних семінарів було присвячено підготовці вчителів до реалізації нового навчального плану, цифровому освітньому середовищу, інноваційному підходу до підприємницької освіти, трансверсальним навчальним заходам та комунікації як основі освітнього процесу.