Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Форум директорів загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області

Конкретні кроки реалізації освітньої реформи обговорювали під час першого Форуму директорів загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області за участю заступника директора з науково-експериментальної роботи Інституту  педагогіки Національної академії педагогічних наук України, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника Тетяни Засєкіної, голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка, заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори, народного депутата України Олександра Сугоняка, директора Департаменту освіти і науки Вікторії Гробової.

У ході роботи висвітлено актуальні зміни освітньої галузі, перспективи її розвитку, окреслено проблеми в контексті викликів часу та визначено шляхи їх вирішення.

«Цей рік є дуже плідним як для всієї України, так і для Сумщини. Сьогодні ми робимо максимум кроків для того, щоб кожен маленький українець мав доступ до якісної освіти – створюємо єдиний інформаційний простір, реалізуємо нові реформи, осучаснюємо й оптимізуємо матеріальні бази. Директори шкіл довели свою компетентність, про що говорить високий рівень освітніх досягнень», – зазначив  голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.

Керманич області нагадав, що в регіоні створено 20 опорних шкіл, дев’ять з яких знаходяться в об’єднаних територіальних громадах, і наголосив, що реформа децентралізації з освітньою тісно пов’язані між собою. Щоб пришвидшити суспільний прогрес, заради позитивних змін кожному слід змінити своє ставлення до освітнього процесу, власного щоденного навчання, людей і роботи.

Представник Інституту  педагогіки Національної академії педагогічних наук України Тетяна Засєкіна дала вичерпну відповідь на питання, яке на початку нового навчального року турбує всіх освітян «Чому потрібні освітні реформи та які саме зміни відбулися?». «Школа може підрізати крила, якщо система  орієнтована на середній результат. Школа повинна пропонувати різноманітні можливості для розвитку особливих талантів у людей, знаходити, у чому вони можуть бути успішні, і  підготувати до життя у світі, що постійно змінюється. Школа також має пильно слідкувати за глобальними тенденціями і змінами, в іншому випадку ми ризикуємо підготувати учнів до світу, якого вже не існує», –  акцентувала науковець.

Директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова зазначила, що такий форум на Сумщині проводиться вперше. І саме очільники шкіл стали його учасниками, бо вони є першопрохідцями, які вносять зміни, організовують належний освітній простір та навчальний процес дітей і вчителів.

«Нашою метою було донести всю необхідну інформацію до безпосередніх виконавців і встановити з ними зворотній зв’язок. Ми і надалі проводитимемо такі форуми не тільки з директорами, але й з учителями-предметниками. Такі заходи нададуть нам можливість зрозуміти, на що саме слід звернути більше уваги», – підкреслила куратор освітньої галузі області.

Під час Форуму в процесі конструктивного діалогу висвітлено особливості освітніх інновацій у рамках Концепції нової української школи, організацію сучасного освітнього простору навчального закладу, компетентнісно-орієнтованого підходу до управління ним,  нового змісту освіти, стандартів і результатів навчання, специфіку втілення педагогіки партнерства, реалізацію компетентнісного підходу, тонкощі психологічної підготовки вчителя до роботи в умовах реформування та інші актуальні питання,  відбулася презентація та демонстрація практичного використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів.

 Інформаційні та презентаційні матеріали Форуму:

Програма Форуму директорів загальноосвітніх навчальних закладів області 

Список запрошених до участі у Форумі директорів загальноосвітніх навчальних закладів області 

Рекомендації Форуму директорів загальноосвітніх навчальних закладів області 

Презентація "Упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах з 1 вересня 2018 року"

Презентація "Нові горизонти професійного зростання педагога"

Презентація "Організація інклюзивного навчання в загальноосвітньому просторі"