Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Підвищення ефективності освітнього процесу відповідно до сучасних вимог ринку праці

Питання пошуку та використання сучасних технологій навчання, підготовки успішного кваліфікованого робітника в умовах сьогодення, підвищення активності учасників освітніх послуг у реалізації проектів 12 грудня 2017 року обговорено на семінарі «Підвищення ефективності освітнього процесу відповідно до сучасних вимог ринку праці» за участю представників Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, заступників директора з навчально-методичної (навчальної, методичної) роботи, методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області.

Наталія Самойленко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, звернула увагу на пріоритетні напрями розвитку професійно-технічної освіти, взаємодію ринків освітніх послуг і праці, реалізацію управлінського впливу на зазначені процеси та підкреслила: «Підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників – першочергове завдання закладів професійної (професійно-технічної) освіти в сучасних умовах ринку праці».

У ході роботи семінару обговорено мету, завдання та планування навчальної і методичної роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону, участь Сумщини в експериментальній роботі. Для виявлення проблемних питань в організації та проведенні експериментальної та інноваційної роботи проведено анкетування заступників директора з навчально-методичної (навчальної, методичної) роботи, методистів.

Віктор Скиба, заступник директора з методичної роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, акцентував увагу присутніх на особливостях розроблення стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу та упровадження їх у професійну підготовку робітничих кадрів для реалізації основних вимог сучасного ринку праці.

Єлизавета Ященкова, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, висвітлила питання проведення вхідного контролю знань умінь та навичок для осіб, яких приймають на навчання за програмами перепідготовки або підвищення кваліфікації до професійно-технічних навчальних закладів, та зазначила, що впровадження вхідного контролю знань умінь та навичок – це оптимальне використання часу і фінансових ресурсів при неформальному та формальному професійному навчанні.

Під час виступу з теми «Підвищення кваліфікації – це удосконалення професійної компетентності педагога професійної освіти» Оксана Василенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, наголосила на необхідності системного підходу до питання підвищення кваліфікації, стажування  педагогічних працівників.

Ольга Смоленко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, проінформувала про особливості організації проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Учасникам семінару презентовано виставку методичних напрацювань закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини.