Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Психологія для педагогів

Під такою назвою 13 грудня 2017 року стартував спільний проект навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Сумської міської громадської організації «Асоціація психологічного здоров’я і профілактики самогубств». Проект розрахований на педагогів закладів загальної середньої освіти і має на меті підвищення їх психологічної компетентності як необхідної складової професійної діяльності.

Відкриваючи зустріч, Юрій Нікітін, ректор Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук, зазначив, що  проблема психічного здоров’я та психологічного благополуччя дітей і підлітків на сьогодні є досить актуальною. За останні три роки збільшилась кількість звернень до спеціалістів психологічної служби з боку дітей щодо переживання ними тривоги, депресії, суїцидальних думок. Тільки в минулому навчальному році було понад 200 таких звернень.  За кожним із них – конкретна дитина зі своїми почуттями, переживаннями, болем, з якими вона не завжди може справитися самостійно. 

 Саме тому тему першої зустрічі присвячено проблемі тривожних розладів, розладів адаптації та посттравматичних стресових розладів у дітей та підлітків.  Причини та вікові особливості цих розладів висвітлено Яною Штагер, психологом Сумської обласної клінічної дитячої лікарні, спеціалістом з тілесно-орієнтованої терапії та гештальт-терапії. Під час зустрічі педагоги та практичні психологи закладів освіти мали змогу проаналізувати випадки з власної практичної діяльності. 

Підбиваючи підсумок зустрічі, Ірина Марухина, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти зазначила, що практичний психолог чи соціальний педагог, якими б професіоналами вони не були, не здатні наодинці вирішувати проблеми дитини, підлітка. Курс має бути на взаємодію та співпрацю з учителем. Організації такою взаємодії й мають сприяти зустрічі в рамках проекту.