Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Творимо майбутнє відповідально

Навчально-методичним центром психологічної служби Комунального закладу Сумський  обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти 14 грудня 2017 року проведено обласний семінар для соціальних педагогів шкіл-інтернатів з теми «Формування життєвих навичок у випускників шкіл-інтернатів». 

Роботу семінару відкрила завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу  Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина Марухина, зазначивши, що відповідно до Концепції Нової української школи основним завданням сучасного закладу освіти є формування в учнів компетенцій, які б сприяли їх успішній самореалізації, зокрема, соціальна, підприємницька компетенції. Проте, як свідчить практика, більшість вихованців шкіл-інтернатів мають певні труднощі в побудові власної професійної та життєвої перспективи, міжстатевих  відносин та  створення власної сім’ї. Тому одним із пріоритетів у роботі соціальних педагогів шкіл-інтернатів має бути формування життєвих навичок як здатності до адаптивної та позитивної поведінки, що надає можливість ефективно вирішувати проблеми та долати повсякденні труднощі.

Методист навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Світлана Гавриленко розкрила зміст поняття готовності дітей до самостійного життя, охарактеризувала складові готовності та соціально-педагогічні особливості підготовки до самостійного життя вихованців інтернатного закладу.

Під час семінару соціальні педагоги ознайомилися з методиками формування соціальних навичок у дітей та підлітків, зокрема, індивідуальним тренінгом з розвитку соціальних навичок та складання соціальних історій.

Альона Почепцова, соціальний педагог Путивльської загальноосвітньої школи-інтернату, представила досвід використання інтерактивних форм та методів роботи щодо формування життєвих навичок у підлітків.

Особливості групової роботи з учнями щодо підготовки їх до самостійного життя та професійного самовизначення висвітлила соціальний педагог Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей Катерина Торба.

Зацікавленість у присутніх викликав досвід  Наталії Тимченко, соціального педагога Охтирської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3, щодо реалізації програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Під час другої частині семінару методисти навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу  Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Світлана Гавриленко та Лариса Кондратенко провели  із присутніми заняття «Творимо майбутнє відповідально».  

Учасники семінару зробили висновок, що саме розвиток життєвих навичок у вихованців шкіл-інтернатів є важливою умовою соціалізації особистості, оскільки готує особистість до запобігання соціальним проблемам та життєвим кризам на порозі самостійного життя.