Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Аналіз новацій дошкільної освіти

Саме з такою метою 13 грудня 2017 року зібралися спеціалісти (методисти) управлінь (відділів) освіти (освіти і науки, освіти, молоді та спорту) міських рад,  міськвиконкомів, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад у рамках наради «Підсумки та перспективи розвитку дошкільної освіти області». Захід проведено Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за участю голови правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко.

Учасникам наради представили детальну характеристику цілого спектру новацій дошкільної освіти.

Голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко запросила освітян до активного діалогу та співпраці. Вона презентувала експрес-інформацію «Вивчаємо новий Закон України «Про освіту», здійснивши поглиблений аналіз організаційних та кадрових акцентів, автономії, організації діяльності та управління закладом освіти, інституційного аудиту, моніторингу якості освіти, громадської акредитації  та інших актуальних питань. «Переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом про освіту здійснюється протягом п’яти років з дня набрання ним чинності», –  наголосила Ніна Омельяненко. Також голова правління «Асоціації працівників дошкільної освіти» охарактеризувала зміни, внесені в дошкільну освіту.

Начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Лариса Павловська проаналізувала стан розвитку дошкільної освіти області у 2017 році, зокрема, мережу існуючих закладів, охоплення дітей дошкільною освітою, виконання плану заходів щодо ліквідації черг.

Реалії та перспективи наступності дошкільної та початкової освіти, планування управлінської та методичної роботи на 2018 рік, підготовку та проведення обласних конкурсів у 2017 році, особливості впровадження освітньої програми «Впевнений старт» у закладах дошкільної освіти презентували присутнім провідний спеціаліст відділу дошкільної загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської  обласної державної адміністрації Ніна Ганжа та методист дошкільного виховання відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Лариса Міщенко.