Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я ЯК ДО НАЙБІЛЬШОЇ ЦІННОСТІ

У концепції «Нова українська школа» однією із ключових в освіті визначено компетентність «екологічна грамотність та здорове життя». Лише системне впровадження освіти на основі життєвих навичок, починаючи з першого класу і протягом усього періоду навчання в школі, може забезпечити вибір молодою людиною стратегії здорового способу життя. Як оволодіти технологією, що визнана у світі найефективнішою для формування в учнів ставлення до здоров’я як до найбільшої цінності, навчали вчителів основ здоров’я міста Суми під час експрес-курсів «Методика викладання основ здоров’я в початкових класах на засадах розвитку життєвих навичок»

Над зазначеною темою педагоги працювали 26-30 листопада 2018 року на базі Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. Д.Турбіна м. Суми.

Системно курси, на яких здійснюється підготовка педагогів-тренерів для впровадження особливої технології навчання учнів з основ здоров’я – освіти на основі життєвих навичок, упроваджуються на Сумщині із 2005 року. Для вчителів початкових класів – із 2016 року. Цією технологією має оволодіти кожен педагог, який навчає учнів з проблем здоров’я.

Активність, творчість, креативність вирізняє вчителів початкових класів серед інших освітян. Не була винятком і група сумських педагогів. Потенційні вчителі-тренери з основ здоров’я вибудовували структуру уроку-тренінгу, відпрацьовували тренінгові активності, інтерактивні технології, доцільні на уроках-тренінгах з основ здоров’я. Окрім методичних знань, учителі ознайомились із теоретичними питаннями проблеми інтегрування ВІЛ-позитивних дітей в освітнє середовище. У рамках заходу педагоги пізнавали не лише один одного, але й себе. Результатом навчання став сконструйований кожним учителем урок-тренінг з основ здоров’я.

Викладачами тренінгового експрес-курсу були доценти кафедри теорії і методики змісту освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Валентина УСПЕНСЬКА та Лідія КОРОСТІЛЬ.