Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

СВЯТО МОВИ НАСТАНЕ ТОДІ, КОЛИ НЕЮ ОСВЯТЯТЬСЯ БУДНІ: МОВОЗНАВЧІ ЗНАННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ВИШІВ СУМЩИНИ

Обласний етап масштабного міжнародного мовознавчого конкурсу імені Петра Яцика в цьому році об’єднав сімдесят шість студентів закладів вищої освіти Сумщини

 Урочистості з нагоди відкриття другого етапу ХІХ Міжнародного  конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбулися 06 грудня 2018 року в Сумському державному педагогічному  університеті імені А.С. Макаренка. Традиційно конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України та Ліги українських меценатів.

Довідково. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться відповідно до Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика». Засновниками конкурсу є Ліга українських меценатів та Міністерство освіти і науки України. У ньому беруть участь учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійно-технічної освіти, студенти закладів вищої освіти та закордонні українці.

У 2000 році Петро Яцик уперше виступив із пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед учнівської та студентської молоді. Ці інтелектуальні змагання спрямовано на зміцнення знань з української мови, утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу.

Щороку в області до конкурсу на всіх етапах залучається майже 10 тисяч осіб, серед яких кращі знавці української мови із числа учнів та студентів Сумщини. Цей конкурс має  на  меті  виявити  не  тільки  мовну грамотність учасників,  а їх творчі здібності, сприяти утвердженню статусу української мови як державної, піднесенню її престижу, виховувати в молодого покоління українців повагу до мови свого народу.  Високий рівень проведення всіх заходів,  пов’язаних з конкурсом, свідчить про те, що  цей  масштабний  мовний  проект  є  значним  стимулом для підвищення інтересу  до  української  мови,  сприяє зростанню її престижу серед молоді.

У 2018 році Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться вдев’ятнадцяте.У день української писемності та мови, 09 листопада, саме Сумщина дала старт ХІХ Міжнародному конкурсу з української мови імені Петра Яцика.