Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ В СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ УМОВАХ

Набув чинності 19 січня 2019 року Закон України від 18.12.2018 № 2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким передбачено відповідальність закладів освіти, зокрема, адміністрації, педагогів, учнів, батьків за прояви цькування. І це не випадково, адже значну роль у справі захисту дітей від насильства мають відігравати саме заклади освіти, оскільки вони  зберігають статус одного з основних інститутів соціалізації особистості, її становлення та розвитку

На сьогодні існують різні практики роботи закладів щодо попередження насильства. Чи не найефективнішою серед них є медіація однолітків та відновні практики через затвердження діяльності служби порозуміння.

Для 57 керівників служб порозуміння закладів освіти Сумської області навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проведено на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації семінар-нараду щодо організації діяльності служби порозуміння закладу освіти в сучасних умовах.

У ході інтерактивної взаємодії під керівництвом методистів центру Світлани ГАВРИЛЕНКО, Лариси КОНДРАТЕНКО, Анни РАСТРОСТИ учасники обговорили проблеми впровадження та функціонування служби порозуміння та шляхи їх подолання в умовах сучасного освітнього простору, зупинилися на можливостях, що розкриваються перед учасниками освітнього процесу за умови запровадження служби порозуміння в закладі освіти, визначилися з механізмами мотивації учасників освітнього процесу щодо використання відновних практик у процесі миробудування. Актуальним з позиції оптимізації діяльності служби порозуміння закладу освіти виявилося питання забезпечення моніторингу якості її діяльності та запровадження службової документації.

Учасники заходу отримали навчально-методичний посібник «Розбудова миру. Профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект» та комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації», розроблені Громадською організацією «Ла Страда-Україна» та рекомендовані до використання Міністерством освіти і науки України.