Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА – ЯСКРАВИЙ ПОКАЗНИК СТУПЕНЮ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА

На Сумщині успішно реалізовується реформа інклюзивної освіти. Про результати та підсумки Всеукраїнської звітної конференції з інклюзивної освіти, досягнення регіону в проекті «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» інформувала на апаратній нараді при голові Сумської обласної державної адміністрації куратор освітньої галузі області Вікторія ГРОБОВА

Як зазначила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Сумщина активно реалізовує складові інклюзивного навчання на всіх освітніх ланках, забезпечуючи право кожної особливої дитини на якісну освіту. У 98 закладах загальної середньої освіти функціонує 191 інклюзивний клас, де навчається 274 дитини; у 15 закладах дошкільної освіти працює 16 інклюзивних груп, у яких виховується 23 дитини. Лише за січень 2019 року збільшилася кількість інклюзивних класів на 4 одиниці та дітей з особливими освітніми потребами в них на 12 осіб, кількість інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти на 3 одиниці та дітей у них на 6 осіб.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти щороку на 12-15% збільшується кількість учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються за адаптованими програмами. Для всебічного розвитку та соціалізації діти з особливими освітніми потребами залучаються до роботи в гуртках закладів позашкільної освіти відповідно до здібностей, можливостей та вподобань: у 2016 році залучено 337 дітей, у 2017 році – 413 дітей, у 2018 році – 460 дітей.

Для 497 дітей, які за станом здоров’я не можуть відвідувати заклади загальної середньої освіти та батьки яких відмовилися від їх навчання в спеціальних школах (школах-інтернатах) чи інклюзивних класах, місцевими органами управління освітою у 2018/2019 навчальному році організовано індивідуальну форму навчання.

В області функціонують 20 інклюзивно-ресурсних центрів та обласний ресурсний центр з підтримки інклюзивної освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Куратор освітньої галузі області також окреслила пріоритети Програми «Освіта Сумщини» на 2019-2021 роки щодо реалізації інклюзивної освіти: створення безбар’єрного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти, у першу чергу, в опорних школах; облаштування ресурсних кімнат та медіатек, обладнання їх необхідною технікою та засобами навчання; розширення мережі інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти та мережі закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням; підготовка педагогічних працівників та адміністрації закладів освіти з інклюзивним навчанням  до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; забезпечення закладів освіти з інклюзивним навчанням педагогічними працівниками для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.