Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

НА СУМЩИНІ ГОВОРИЛИ ПРО МАЙБУТНЄ ВИЩОЇ ОСВІТИ З МІНІСТРОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЛІЛІЄЮ ГРИНЕВИЧ

Проект Закону «Про фахову передвищу освіту» та інші актуальні питання функціонування вищої освіти країни обговорили під час регіональної наради-семінару керівників закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, а також ректорів університетів, до структури яких входять коледжі та технікуми, усіх форм власності та підпорядкування за участі Міністра освіти і науки України Лілії ГРИНЕВИЧ  та генерального директора директорату вищої освіти та освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олега ШАРОВА

Захід відбувся на базі Сумського державного університету, який Лілія Гриневич назвала одним із найуспішніших вишів країни.

«Студенти обирають той університет, який є привабливим. Зараз ми спостерігаємо все більше розподіл коштів, який залежить від якості освітніх послуг, що надаються закладами вищої освіти»,  – зазначила  Міністр освіти і науки, наголосивши на важливості майстерної менеджерської складової в управлінні вишем.

«Фахова передвища освіта була «каменем спотикання» для нас на момент упровадження Закону «Про вищу освіту», який було ухвалено у 2014 році. І зараз ми маємо подати Закон «Про фахову передвищу освіту» і визначити місце наших коледжів у системі закладів освіти», − інформувала Лілія Гриневич.

Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег ШАРОВ повідомив, що із 2014 року коледжі знаходяться в перехідному періоді і стоять перед вибором − бути їм у структурі вищої школи чи окремою ланкою в системі освіти.

«Пріоритетами законопроекту є академічна і кадрова автономія коледжів. Поступово вони мають також перейти, хоча б частково, на фінансову автономію. Ключовим моментом закону є збереження усіх умов для інтеграції програм коледжів із вищою освітою та взаємодія між закладами вищої і передвищої освіти», − розповів Олег Шаров.

Учасники заходу зазначили, що Закон «Про фахову передвищу освіту» сьогодні на часі і його чекають не лише коледжі, а й виші.