Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

КОЛИ РІЗНІ КУТОЧКИ ОДНІЄЇ КРАЇНИ ОБ’ЄДНУЄ ВІЧНА ТЕМА – СІМ’Я

Представників зі всіх областей України, представників влади різних рівнів, освітян, глав конфесій/деномінацій, впливових громадських активістів, координаторів просімейних рухів об’єднав IV Всеукраїнський форум сім’ї. Усі небайдужі зібралися, щоб відверто обговорити загрози для інституції сім’ї  та  публічно задекларувати свою підтримку  сім’ї за Божим задумом

Захід відбувся 01 березня 2019 року в м.Київ («Український дім») за підтримки Міжфракційного депутатського об’єднання  «За духовність, моральність та здоров’я України» та Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. Сумську область на заході представляли Галина Докторович, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, та Катерина Маленко, викладач державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопський професійний аграрний ліцей».

Про готовність відповідальних осіб держави вчасно реагувати на виклики сучасного стану інституції сім’ї зазначив під час діалогу з учасниками форуму Президент України Петро ПОРОШЕНКО.

Секретар  Ради Національної Безпеки України Олександр ТУРЧИНОВ у своєму виступі зупинився на причинах руйнації української сім’ї – старіння нації, висока смертність, низька народжуваність, демографічна ситуація, міграція населення, стабільно високий рівень розлучень, безвідповідальне батьківство.

 Предстоятель Єдиної Помісної Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ говорив про основу української сім’ї – Батька, як  фундамент, що сьогодні рушиться, та Любов – справедливу, жертовну, духовну, результатом якої  є народження дитини. Він також запропонував відповідь на найважливіше питання,  як та  яким чином зберегти сім’ю.

Серед поважних учасників форуму, які висловили свої бачення розвитку та становлення  української сім’ї: Ігор ЖДАНОВ – Міністр молоді та спорту України, Павло ПЕТРЕНКО – Міністр юстиції України, Микола КУЛЕБА – Уповноважений Президента із прав дитини, Павло ХОБЗЕЙ – заступник Міністра освіти і науки України, Локренд ПРАЙС – Віце Президент Альянсу із захисту Свободи, Брайн БРАУН – Президент Всесвітнього Конгресу сімей. Усі учасники форуму єдині  в одному – держава повинна  сприяти  консолідації та розвитку  української нації, її історичної свідомості, традицій, культури, забезпечити захист  моральних засад і утвердження здорового способу життя.

У рамках заходу проведено  дві панельні дискусії: «Потенціал владних повноважень у питаннях підтримки сім’ї», де розглянулися питання  підтримки просімейних ініціатив на рівні виконавчої влади та органів місцевого самоврядування різних рівнів, та «Кращі практики організації роботи обласних осередків Національного сімейного руху», присвяченої організації роботи у сфері співпраці з органами місцевого самоврядування, закладами освіти, церквами, релігійними та громадськими організаціями, бізнесом, медіа.

На форумі також було представлено програму «Моя сім’я», спрямовану на  практичну допомогу у створенні, оновленні та  відновленні сімейних стосунків. Програму  впроваджують професіональні, сертифіковані тренери та коучі, які мають  багаторічний стаж як тренерської, так і успішної щасливої сім’ї.Представники  Сумської області  взяли участь у роботі секції «Презентація освітніх програм «Основи сім’ї», «Підготовка до подружнього життя та  відповідального батьківства», що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. Програму «Основи сім’ї» розраховано для учнів  10-11 класів і розроблено у відповідь на  актуальну потребу сучасної молодої людини до особистісного розвитку, формування життєвої, соціальної, громадської компетентності з питань шлюбу, сім’ї, батьківства, підвищення цінності любові, як базового почуття, що сприяє розбудові гармонійних сімейних стосунків.

Основний меседж Всеукраїнського форуму сім’ї – інституція сім’ї потребує захисту з боку суспільства та держави, мусить стати пріоритетним у державній політиці та стратегії, адже саме сім’я є природним і основним осередком суспільства, вибудовує захист та забезпечує безпеку  країни.