Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ОСВІТНІ ВИМІРЮВАННЯ НА РІЗНИХ РІВНЯХ ТА ЕТАПАХ ОСВІТИ

Запровадження Концепції Нової української школи потребує стратегічного планування системи підсумкових оцінювань на різних етапах здобуття освіти, а також підготовки заходів щодо підвищення культури педагогічних вимірювань у державі. З огляду на це, Міжнародний фонд «Відродження» та Український центр оцінювання якості освіти, за підтримки Міністерства освіти і науки України й Американських рад, започаткували проект з підготовки аналітичних документів – пропозицій щодо системи освітніх вимірювань на різних рівнях та етапах освіти

У місті Харків на базі Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» 09 квітня 2019 року відбулася нарада «Стратегічні питання освітніх вимірювань». У фаховому колі представники Українського та  регіональних центрів оцінювання якості освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти, закладів освіти, управлінці галузі, а також освітні експерти обговорили пропозиції щодо реалізації освітніх оцінювань на етапі завершення здобувачами початкової, базової та профільної освіти. Сумщину на заході представляла завідувач навчально-методичного відділу моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Олена ОСТАПЕНКО.

У рамках заходу було представлено напрацювання в межах спільного проекту – аналітичні документи-пропозиції щодо системи освітніх оцінювань на різних рівнях загальної середньої освіти, розроблені провідними вітчизняними фахівцями в галузі освітніх оцінювань за консультації з авторитетними зарубіжними експертами. Зокрема, розглянуто та обговорено принципи системи зовнішніх освітніх оцінювань; організацію і проведення ДПА; оцінювання на етапі здобуття початкової освіти (після 4 класу); оцінювання на етапі здобуття базової освіти (після 9 класу); оцінювання на етапі здобуття профільної освіти (після 12 класу).

Узгоджені пропозиції буде передано до Міністерства освіти і науки України, а також на розгляд громадськості восени цього року.