Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

КОЛИ ЮСТИЦІЯ Й ОСВІТА ВЗАЄМОДІЮТЬ ЗАДЛЯ УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО ДІТЕЙ: ВЛУЧНИМ СЛОВОМ ПРОТИДІЯТИ БУЛІНГУ

Юстиція Сумської області – активний партнер освітянської галузі в поширенні правових знань, долучилася до проведення традиційного Всеукраїнського турніру юних журналістів, який уже п’ятнадцять років поспіль відбувається на Сумщині

Актуальній темі протидії булінгу, яка є важливим напрямом загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», присвячувався конкурс творчих робіт «#БулитиНеКруто» у рамках Всеукраїнського турніру юних журналістів. Учасникам пропонувалося написати есе, замальовку, роздуми, історію з життя.

Проблема набула наскільки великого соціального значення, що за ініціативи Мін’юсту Верховна Рада України прийняла Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який набрав чинності 19 січня 2019 року.

В умовах підготовки до турнірних баталій, цікавої пізнавально-розважальної програми, юні журналісти зуміли продемонструвати свою небайдужість до цієї теми і, звичайно, творчість.

«Фахівці юстиції оцінили розмаїття думок, у яких – щире бажання допомогти школярам упоратися з явищами приниження і цькування. Роботи написано в різних стилях, вони з перших рядків утримували нашу увагу оригінальністю, відвертістю, влучними словами і енергетикою доброти», –  говорить перший заступник керівника юстиції Сумщини Ірина ДАНИЛЬЧЕНКО.

На урочистому закритті Всеукраїнського турніру журналістів нагороджено переможців дипломами та приємними подарунками.

За результатами конкурсу переможцем стала Марія МІКУС, член команди «К-Press+» із Хмельницької області. У номінації «Влучне слово» перемогла робота «Гидкий Я» Дар’ї ГРИГОРЕНКО (команда «Парадокс», м.Краматорськ, Донецька область).

Написані учасниками конкурсу слова – звернення до юних: «Пам’ятай, навіть тоді, коли  у твій ліхтарик жбурляють каміння, він не повинен розбиватися…», «Ти не просто слухай, а почуй: невідому казку, думку чи слово…», «Що дає змогу бачити сни, коли ти занурюєшся у темряву? Світло!» (Марія Мікус); «Моє бачення вирішення проблеми таке: формування етичних норм дитини ще з пелюшок, щоб та знала про право на гідність і честь, щоб це було не просто словами, а дороговказом у житті кожного» (Марія Рашевська); «Якщо ви цькуєте когось, згадайте, як було вам, коли ви потерпали від насильства. Пам’ятайте про те, що ви можете зіпсувати подальше життя цій людині» (Анастасія Зайченко); «…Тоді я вперше прийшла з проблемою до батьків і досить добре пам’ятаю слова матусі: «Якщо сміються з тебе, не звертай уваги, і пам’ятай, що потім хтось посміється з них». Влучні слова, правда ж?!» (Дар`я Григоренко).

Ось так, разом, юстиція і освіта дбають про молоде покоління, щоб в умовах доброзичливого й толерантного шкільного середовища виховати успішне майбутнє України.