Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ПЛЮСИ НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ, ЩО ТАМ ВИВЧАЮТЬ І ЯК ШВИДКО ЗДОБУТИ БАЖАНУ ПРОФЕСІЮ: ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА ІНШІ ПИТАННЯ НАДАЄ МОН У СЕРІЇ ВІДЕОРОЗ’ЯСНЕНЬ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ

Міністерством освіти і науки України розроблено серію відеороликів із відповідями на найпоширеніші запитання про вступ у заклади профосвіти. Розділ з відеорозясненнями працює на сайті МОН із 29 квітня 2019 року і доступний за посиланням:  https://mon.gov.ua/ua/osvita/profesijno-tehnichna-osvita/vstupna-kampaniya/vstup-2019-profosvita/videorozyasnennya

Висвітлює тему генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина ШУМІК. У роликах Ірина Шумік розповідає, чи потрібні для вступу в профтех паспорт чи сертифікати ЗНО, які предмети вивчають учні, скільки років треба навчатися, щоб здобути фах тощо. Наразі опубліковано відео про переваги профосвіти, про те, як обрати заклад профосвіти та в якому віці можна вступити до закладу профосвіти. Надалі розділ оновлюватиметься кілька разів на тиждень.

«Цьогоріч ми намагаємося змінити формат комунікації зі вступниками і дати їм якомога більше потрібної інформації в зручному для них форматі. Наприклад, ще у лютому ми зібрали інформацію від областей про Дні відкритих дверей у профтехах і опублікували на сайті МОН. Також було підготовлено кілька блоків Q&A.  У них ми докладно пояснили найгостріші питання, які цікавлять абітурієнтів – щодо здачі ЗНО, отримання атестата про повну загальну середню освіту, перспективи працевлаштування тощо. Зараз частина цієї інформації презентується у форматі відео», – зазначила Ірина Шумік.

Якщо вступник не знайде відповіді на свої запитання ні в Q&A, ні у відеороз’ясненнях, то він може звернутися до приймальної комісії закладу, куди вирішив вступити, або в директорат професійної освіти Міністерства освіти і науки України за номером (044) 287 89 14.