Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ЗНО Є ПОКАЗНИКОМ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМИ ОСВІТИ ОБЛАСТІ У ЦІЛОМУ ТА КОЖНОГО ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ ЗОКРЕМА, – ІВАН БОРШОШ

На найважливіших аспектах проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Сумській області наголосив заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван БОРШОШ під час відеоконференцнаради з питань організації ЗНО у 2019 році

«Зовнішнє незалежне оцінювання є важливою складовою освітньої системи України. Сумська область має достатній досвід щодо його проведення. За період свого існування, зовнішнє оцінювання змінилось із прогресивної новації на потужний засіб оцінювання якості освіти не лише випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти, а й учнів, студентів закладів вищої, професійної (професійно-технічної) освіти», – зазначив управлінець.

Практику організації проведення зовнішніх освітніх оцінювань проаналізував для учасників наради директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр СИДОРЕНКО. Він повідомив, що на Сумщині вже здійснено організаційну роботу щодо забезпечення якісного проведення процедури тестування. Основна сесія 2019 року розпочнеться 21 травня тестуванням з математики, а 13 червня учасники складуть останнє тестування з хімії.

 У зв’язку з одним із минулорічних нововведень зовнішнього незалежного оцінювання – перевірки розуміння мови на слух у тестах з  іноземних мов Олександр Сидоренко закликав учасників наради забезпечити проведення аудіювання на іспитах з іноземної мови за міжнародними стандартами складання таких екзаменів.

Особливістю цього року є те, що ДПА за курс повної загальної середньої освіти у формі ЗНО складатимуть не лише всі випускники закладів загальної середньої освіти, а й обов’язково учні, студенти закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Про загальні вимоги до проведення тестування та особливості їх реалізації в регіоні інформувала директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА.

За її словами, у Сумській області зареєструвалося на ЗНО 9 223 учасники, із них 4 388 учнів закладів загальної середньої освіти, 1 521 учень закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 2 448 студентів закладів вищої освіти I-II рівнів акредитації та 866 випускників минулих років.

Зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися на базі закладів вищої, професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти в містах Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка.

На пунктах тестування працюватимуть також служби, завданнями яких є надання першої медичної допомоги; забезпечення огляду пунктів тестування щодо виявлення небезпечних предметів; попередження можливих надзвичайних ситуацій на пунктах тестування; організація охорони тестових матеріалів; організація громадського порядку; вчасна доставка  матеріалів на пункти тестування та  у зворотному напрямку.