Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО У ФОРМУВАННІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ТА ЗАТРЕБУВАНОГО ФАХІВЦЯ: НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ «КРУГЛИЙ СТІЛ»

На винятковій ефективності практики соціального партнерства в контексті вдосконалення професійної освіти області наголошено під час Всеукраїнського «круглого столу» «Сучасні навчально-практичні центри – реальні кроки державно-приватного партнерства у професійній освіті»

Широкоформатний захід 10 жовтня 2019 року об’єднав на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації представників органів влади, підприємств, установ будівельної галузі, соціальних партнерів, сфери професійної освіти Сумської, Київської, Харківської, Черкаської, Хмельницької, Дніпропетровської, Львівської областей та міста Київ.

У заході взяв участь державний експерт з питань управління та державно-приватного партнерства директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій КОВАЛЕНКО, проаналізувавши зміни у професійній освіті на всіх рівнях, охарактеризував стан галузі як по країні, так і в регіоні.

«Програма дій Уряду – амбітна, не проста, вона не на один рік, але вона вкрай необхідна. Зокрема, серед запланованого – досягнути такого показника, щоб 45% випускників шкіл ішли навчатись у професійну освіту. Наприклад, у Німеччині, де давно діюча така система, цей показник – 60%», – зазначив Сергій Коваленко. Він наголосив, що професійна освіта – це престижна галузь, і спільні дії влади, освітян, громадськості та соціальних партнерів спрямовано на її якісно новий розвиток. Сумщина, за його словами, є яскравим прикладом ефективної співпраці вищезазначених партнерів, тут активним є виділення коштів із різних джерел: обласного бюджету, залучених коштів, для модернізації професійної освіти та забезпечення ринку праці майстрами своєї справи.

«Такий симбіоз трьох сторін: влади, освіти та соціальних партнерів, дає позитивні результати, є серйозним поштовхом  як для соціальної сфери, так і економіки в цілому», – зазначив заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван БОРШОШ.

За словами директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії ГРОБОВОЇ, у професійної освіти області вже є значні успіхи, зокрема, це створені за рахунок бюджетних коштів, коштів роботодавців і соціальних партнерів навчально-практичні центри, які сьогодні є надзвичайно вагомими в перепідготовці незайнятого населення області, забезпеченні ринку праці потрібними висококваліфікованимикадрами. Важливою в цьому напрямку є угода про співпрацю між Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації із Сумським обласним центром зайнятості, що закріпила право та відповідальність сторін щодо навчання та перенавчання незайнятого населення, організації та проведення системної, послідовної, широкомасштабної профорієнтаційної роботи в області та надання якісних профорієнтаційних послуг населенню, випускникам закладів загальної середньої, професійної освіти для підвищення мотивації до праці за робітничими професіями.

Як зазначив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир  ПІДЛІСНИЙ,  на сьогодні головна мета – це підготовка умілого працівника, розроблення та реалізація в області спільних заходів має забезпечити надання якісних освітніх послуг у сфері підготовки робітничих кадрів високої кваліфікації, що у свою чергу сприятиме встановленню балансу трудових ресурсів.

На Сумщині пріоритетні завдання модернізації професійної освіти реалізуються в процесі постійної взаємодії системи освіти із зацікавленими соціальними партнерами.