Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Роз'яснення актуальних питань

Останнє оновлення: 19.08.2019, 14:30

  • Куди звернутися з проханням не закривати нашу школу?

Потреба в навчальних закладах, заснованих на комунальній власності, визначається місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради.

 

  • Прошу надати роз’яснення щодо підтримки учасників бойових дій у здобутті вищої та професійно-технічної освіти, у тому числі щодо виділення коштів для часткової оплати навчання за рахунок місцевих бюджетів

З 05.07.2015 вступив у дію Закон України від 14.05.2015 № 425-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їх дітей, дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій або збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для отримання професійно-технічної та вищої освіти», зокрема, у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Станом на 10.10.2015 порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти зазначеним категоріям громадян Кабінетом Міністрів України не визначено, що унеможливлює надання вищезазначених пільг.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015  № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)».

Відповідно до вищезазначеної постанови головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики України та структурні підрозділи обласних держадміністрацій з питань соціального захисту населення, зокрема, Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Пунктом 7 зазначеної постанови передбачено, що органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань укладають з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності, договори про надання послуг із здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

 

  • Хто вирішує питання організації підвезення учнів?

Згідно з пунктом 7 статті 6 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 26 грудня 2014 року № 76 органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів і педагогічних працівників до місця навчання і додому в порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Ураховуючи вищезазначене, питання організації підвезення учнів належить до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

 

  • Чи маю я право не здавати благодійні внески школі?

Благодійні внески приймаються, обліковуються відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти для потреб їх фінансування.

Відповідно до законодавства України, батьки здійснюють благодійні внески виключно на добровільних засадах.

 

  • Як можна студенту перевестися з комерційної на бюджетну форму навчання?

Порядок переведення студентів, які навчаються за кошти фізичних і юридичних осіб, на навчання за кошти державного бюджету визначається Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 15.07.1996 № 245, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.08.1996 за № 427/1452.

Переведення на бюджетну форму навчання можливе у разі наявності вакантного місця державного замовлення на конкурсній основі, на підставі особистої заяви. Прийняття рішення про переведення студентів на бюджетну форму навчання належить до компетенції керівника вищого навчального закладу.

 

  • Чи обовязково потрібно здійснювати електронну реєстрацію дитини в дошкільному навчальному закладі?

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки від 02.04.2013 № 1/9-187 щодо переліку документів, необхідних для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу та електронної реєстрації, місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування самостійно, з урахуванням територіальних потреб, визначають можливість та порядок упровадження електронної реєстрації дітей для їх зарахування до дошкільного навчального закладу.

  • Якщо дитині в серпні буде 6 років, чи може вона залишитися ще на один рік в дитячому садку, щоб у сім років піти до школи?

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305) у дитячому садку мають право перебувати діти віком до шести (семи) років.

  • Які предмети будуть обов'язковими для складання ЗНО учнями 11 класів у 2020 році?

Згідно з підпунктом 3 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.05.2019 № 635 «Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів закладів загальної середньої освіти:

українська мова і література (українська мова);

математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) за вибором здобувача освіти;

один із навчальних предметів, зазначених у пунктах 2 – 11 Переліку (за вибором здобувача освіти).

Відповідно до пунктів 2 – 11 Переліку, затвердженого вищезазначеним наказом, у 2020 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.