Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Роз'яснення актуальних питань

Останнє оновлення: 01.02.2019, 09:35

  • Куди звернутися з проханням не закривати нашу школу?

Потреба в навчальних закладах, заснованих на комунальній власності, визначається місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради.

 

  • Прошу надати роз’яснення щодо підтримки учасників бойових дій у здобутті вищої та професійно-технічної освіти, у тому числі щодо виділення коштів для часткової оплати навчання за рахунок місцевих бюджетів

З 05.07.2015 вступив у дію Закон України від 14.05.2015 № 425-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їх дітей, дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій або збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для отримання професійно-технічної та вищої освіти», зокрема, у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Станом на 10.10.2015 порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти зазначеним категоріям громадян Кабінетом Міністрів України не визначено, що унеможливлює надання вищезазначених пільг.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015  № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)».

Відповідно до вищезазначеної постанови головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики України та структурні підрозділи обласних держадміністрацій з питань соціального захисту населення, зокрема, Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Пунктом 7 зазначеної постанови передбачено, що органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань укладають з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності, договори про надання послуг із здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

 

  • Хто вирішує питання організації підвезення учнів?

Згідно з пунктом 7 статті 6 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 26 грудня 2014 року № 76 органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів і педагогічних працівників до місця навчання і додому в порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Ураховуючи вищезазначене, питання організації підвезення учнів належить до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

 

  • Чи маю я право не здавати благодійні внески школі?

Благодійні внески приймаються, обліковуються відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти для потреб їх фінансування.

Відповідно до законодавства України, батьки здійснюють благодійні внески виключно на добровільних засадах.

 

  • Як можна студенту перевестися з комерційної на бюджетну форму навчання?

Порядок переведення студентів, які навчаються за кошти фізичних і юридичних осіб, на навчання за кошти державного бюджету визначається Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 15.07.1996 № 245, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.08.1996 за № 427/1452.

Переведення на бюджетну форму навчання можливе у разі наявності вакантного місця державного замовлення на конкурсній основі, на підставі особистої заяви. Прийняття рішення про переведення студентів на бюджетну форму навчання належить до компетенції керівника вищого навчального закладу.

 

  • Чи обовязково потрібно здійснювати електронну реєстрацію дитини в дошкільному навчальному закладі?

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки від 02.04.2013 № 1/9-187 щодо переліку документів, необхідних для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу та електронної реєстрації, місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування самостійно, з урахуванням територіальних потреб, визначають можливість та порядок упровадження електронної реєстрації дітей для їх зарахування до дошкільного навчального закладу.

  • Якщо дитині в серпні буде 6 років, чи може вона залишитися ще на один рік в дитячому садку, щоб у сім років піти до школи?

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305) у дитячому садку мають право перебувати діти віком до шести (семи) років.