Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Реалізація в області

Інформація
щодо створення та функціонування опорних шкіл
у Сумській області в контексті концепції «Нова українська школа»

З метою створення умов для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, формування покоління, здатного навчатися впродовж життя, інтеграції України в європейський і світовий простір як конкурентоспроможної держави, Кабінет Міністрів України затвердив Політичну пропозицію щодо реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» – стратегічний документ, із урахуванням якого буде створена подальша програма діяльності Уряду щодо реформування загальної середньої освіти до 2029 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 р. № 79 затверджено «Положення про освітній округ», де зазначено, що опорний заклад є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку та має у своєму складі філії. Кількість учнів (вихованців) опорного закладу (без урахування учнів (вихованців) філій), як правило, становить не менше 200 осіб. Філія не є юридичною особою і діє на підставі положення, затвердженого в установленому порядку. Філія виконує функції початкової школи, а також може за рішенням засновника виконувати функції основної школи.

Основна мета створення опорних шкіл – забезпечення умов для рівного доступу до якісної освіти, ефективне використання наявних ресурсів. Утворюються опорні навчальні заклади рішенням місцевих органів самоврядування (об’єднаних територіальних громад). Для створення опорної школи необхідна відповідна інфраструктура, можливість підвезення учнів і вчителів, кваліфікований педагогічний колектив, сучасна матеріально-технічна база.

В області функціонує 514 загальноосвітніх навчальних закладів з учнівським контингентом 93 311 осіб. Протягом 2016 року закрито 11 та реорганізовано 29 навчальних закладів (26 закладів з пониженням ступеня).

У квітні 2016 року проведено обласний конкурс на кращу організацію роботи опорних шкіл, де взяли участь 19 навчальних закладів. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1340-р для проведення конкурсу на найкращий проект опорної школи виділено субвенцію в сумі 6,125 млн. гривень. За підсумками конкурсу визначено: І місце – Жовтнева спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Білопільської районної ради – 2,5 млн. гривень, ІІ місце – Недригайлівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Недригайлівської районної ради – 2  млн. гривень, ІІІ місце – Слоутський навчально-виховний комплекс, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад «Волошка» Березівської сільської ради – 1,5 млн. гривень. Заохочувальним призом нагороджено Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради в розмірі 125,1 тис. гривень. На отримані кошти придбано навчальне обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, математики, інформатики, з предмета «Захист Вітчизни», інтерактивні комплекси, комп’ютери, звукопідсилювальна апаратура, електронні засоби навчання, копіювальна техніка, спортивний інвентар, пластикові стенди для навчальних кабінетів, довідкова  література, дидактичні матеріали,

В області створено 5 опорних шкіл (10 філій): Недригайлівська спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів (рішення сесії Недригайлівської районної ради від 29.07.2016), Миколаївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів (рішення сесії Білопільської районної ради від 16.08.2016), Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (рішення сесії Тростянецької районної ради від 09.09.2016), Березівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Веселка» (рішення сесії Березівської сільської ради від 12.09.2016), Великочернеччинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів (рішення сесії Сумської районної ради від 23.09.2016).

На базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти створено науково-дослідну лабораторію з організації роботи опорних шкіл, проведено 1-2 грудня 2016 року Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Професійне вдосконалення керівників опорних шкіл в умовах децентралізації освіти» за участю представників Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської, Київської областей.

Департаментом освіти і науки Сумської обласної адміністрації підготовлено план заходів щодо забезпечення підвищення професійної компетенції керівників та вчителів опорних шкіл Сумської області на І півріччя 2017 року та співпраці опорних шкіл з вищими навчальними закладами. Передбачено створення у 2017 році 14 опорних загальноосвітніх навчальних закладів (план додається). Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 № 827-р для навчальних закладів  області у листопаді 2016 року розподілено освітню субвенцію в сумі 7 880 тис. гривень для зміцнення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Презентація Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації "Створення та функціонування опорних шкіл у Сумській області"