Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ, УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДИЗАЙН, ЯКІСНА ОСВІТА, ЕФЕКТИВНА МЕРЕЖА, ПРАВИЛЬНИЙ ДОКУМЕНТООБІГ, РУХОВА АКТИВНІСТЬ: ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОБГОВОРЮВАЛИ КЕРІВНИКИ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ ОТГ

На базі комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 5 лютого 2020 року відбувся семінар-практикум керівників органів управління освітою об’єднаних територіальних громад

На важливості забезпечення якісної освіти і безпечного простору для здобувачів освіти в межах об’єднаних територіальних громад, дотримання нормативно-правової бази у здійсненні керівниками їх освітньо-управлінської діяльності наголосила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА.

Ректор комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Юрій НІКІТІН  закликав присутніх активно брати участь в обговоренні доповідей та вносити пропозиції щодо тем для наступних семінарів-практикумів. Крім того, учасників семінару додатково поінформували про заходи щодо оновлення музею освіти і науки Сумщини та запропонували долучитися до збору експонатів для нових експозицій.

У рамках семінару-практикуму розглядалися питання оптимізації управління освітніми закладами; вимоги та організаційні аспекти перевезення організованих груп дітей; формування компетенцій з організації інклюзивного середовища та важливості належного обрахунку основних фінансових показників для закладів освіти ОТГ. 

Про особливості оформлення документів (паспортів, схем, графіків руху та ін.) закладами освіти для здійснення регулярних та нерегулярних перевезень груп дітей розповів виконуючий обов’язки начальника відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Сумській області Ігор БІЛОВОЛ. Він також акцентував увагу на неухильному виконанні нормативно-правових актів, що стосуються забезпечення підвезення до закладів освіти, важливості щоденних техоглядів та медоглядів, а також безпеки дітей у дорозі.

Начальник відділу інклюзивної освіти, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Юрій ХАРЛАМОВ та завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Юлія ДІДОРЕНКО ознайомили присутніх з основними аспектами організації інклюзивного середовища для дітей з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Наголошено на тому, що майже 7 тисяч дітей в області мають особливі освітні потреби.

Юлія Дідоренко окремо зазначила про важливість раннього виявлення особливих потреб та розробки індивідуальних програм розвитку на кожну дитину. Учасників ознайомили з інформацією про мережу інклюзивно-ресурсних центрів та послуг, які вони надають.

Також Юрій Харламов зазначив, що необхідно розробляти принципи розумного пристосування (універсального дизайну) в закладах освіти та пам’ятати, що головна мета організації інклюзивного середовища – соціалізація та адаптація в суспільстві осіб з особливими освітніми потребами.

Питання показників ефективності мережі закладів загальної середньої освіти висвітлила Алла ШАМРАЙ, начальник відділу фінансово-ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, проаналізувавши особливості розрахунку освітніх субвенцій для кожної об’єднаної територіальної громади.

Про нормативно-правове забезпечення документообігу в закладах освіти, документування управлінської інформації та алгоритм створення річного плану роботи закладу освіти, які є важливими при проведенні аудиту освітньої діяльності, інформувала старший викладач кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Вікторія ПЕРЛИК.

Окремим пунктом програми семінару-практикуму стала тема розвитку спорту, фізичного виховання та належного рівня рухової активності учнівської молоді закладів загальної середньої освіти об’єднаних територіальних громад. Із цією інформацією присутніх ознайомив Владислав МАСЛОВ, начальник Сумського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Він також розповів про обласні спортивні заходи, змагання для школярів та закликав брати в них активну участь збірні команди кожної з об’єднаних територіальних громад.

Учасники семінару-практикуму отримали вичерпні відповіді на актуальні питання щодо ефективної організації діяльності з управління освітнім середовищем у межах своїх об’єднаних територіальних громад.