Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

ЯК ПОБОРОТИ СТЕРЕОТИПИ, ДИСКРИМІНАЦІЮ ТА ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНЕ НАСИЛЬСТВО: ВСЕУКРАЇНСЬКУ КОНФЕРЕНЦІЮ ПРИСВЯЧЕНО ВАЖЛИВИМ ПИТАННЯМ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Ці та інші актуальні питання виховання молоді обговорили сьогодні, 19 листопада 2020 року, під час онлайн-коференції  «Впровадження комплексної сексуальної освіти і принципів гендерної рівності: перспективи в Україні 21-го століття»

З привітальним словом до учасників звернулися Хайме НАДАЛЬ,Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні – UNFPA,  Катерина ЛЕВЧЕНКО,Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Людмила ДЕНІСОВА,Уповноважена Верховної Ради України з прав людини.

Як зазначила Катерина Левченко, протягом 9 місяців 2020 року на Національну дитячу гарячу телефонну лінію, яка працює на базі Правозахисного центру «Ла Страда - Україна», звернулося 57 тисяч дітей. За її словами, це безпрецедентна кількість звернень. Вона повідомила, що майже  5% звернень (майже 3 тисячі) стосувалися питань сексуальної освіти, 15% дітей дзвонили з приводу булінгу, майже 30% – щодо насильства і жорстокого поводження. Основою таких негативних тенденцій є стереотипи, дискримінація, гендерно обумовлене насильство. Урядова уповноважена переконана в необхідності впровадження сексуальних і гендерних освітніх програм, в тому числі і в школах, адже це є "дуже серйозними сигналами для того, щоб знаходити дійсно ефективні методи введення освітніх програм".

«Тому що сексуальна освіта – це не тільки освіта дітей, а й освіта дорослих, тому що, навчаючи дорослих, ми не зможемо перенести ці знання дітям», – додала посадовець.

У роботі конференції взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти, Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, громадських організацій, науковці, фахівці та експерти з питань сексуальної освіти молоді та гендерної рівності.

Конференція проходила у форматі дискусійних панелей. У рамках роботи однієї з них «Комплексна сексуальна освіта: вимоги сьогодення» Лариса КОНДРАТЕНКО, методист навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, у режимі онлайн висвітлила питання «Сексуальна культура та ціннісні орієнтації сучасних українських підлітків».

Учасники ознайомилися з досвідом упровадження сексуальної освіти молоді в закладах освіти Фінляндії та Канади.

За результатами конференції створено міжвідомчу робочу групу з питань комплексної сексуальної освіти, серед обов’язків якої – розробка оптимальної стратегії впровадження комплексної сексуальної освіти і гендерної компетенції молоді в Україні. До складу групи увійшла і Лариса КОНДРАТЕНКО.