Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Головний вид державного контролю за впровадженням повної загальної середньої освіти у ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей»

У період з 17.10 до 21.10.2016 проведено атестаційну експертизу рівня освітньої діяльності загальноосвітньої підготовки ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей»і встановлено наступне.

ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» є державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня.

Навчальний заклад засновано у 1922 році, як школу фабрично-заводського учнівства по слюсарній і токарній справі. У 1940 році фабрично-заводське училище з трирічним терміном навчання було перейменовано на ремісниче училище з весняним і осіннім наборами учнів. З 2004 року ПТУ № 3 смт Свеса було реорганізовано у Свеський професійний аграрний ліцей, а у 2008 році перейменовано в ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей».

Навчальний заклад забезпечує реалізацію потреб громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Разом з атестатом про повну загальну середню освіту учні можуть отримати в закладі робітничі професії: продавець, кондитер, верстатник широкого профілю, тракторист-машиніст, водій, плодоовочівник, кухар, електромонтер.  

У 2016 році в ліцеї навчається 200 учнів у 10 групах, з них отримують  повну загальну середню освіту 136 учнів.   

Для надання освітніх послуг за рівнем повної загальної середньої освіти  в закладі обладнано 8 кабінетів, 25% з яких сумісні,  комп’ютерний клас, бібліотеку з музейним простором, читальну залу. Уроки фізичної  культури та заняття спортивних секцій проходять у спортивній залі,  побудуваній колективом у 2015 році.

У ході вивчення питання щодо аналізу стану виконання навчальних планів та програм, упровадження профільного навчання установлено, що показник оснащення закладу обладнанням становить 45% від потреби. Майже кожна друга одиниця обладнання експлуатується в закладі понад 20 років, кожна третя - понад 10 років.

Загальноосвітня підготовка учнів у навчальному закладі спрямована не лише на отримання знань, а й на формування умінь та навиків, необхідних для успішного засвоєння фахових дисциплін. Атестаційною експертизою встановлено, що рівень навчальних досягнень учнів із предметів, що перевірялися - «середній». Середній бал контрольних зрізів становить від 4 до 6. Порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу навчальних досягнень учнів з предметів загальноосвітньої підготовки засвідчив об’єктивність оцінювання рівня навчальних досягнень учнів у навчальному закладі, розбіжність за результатами моніторингового оцінювання – у межах допустимих значень норми (0,1-1,0).   

У 2016-2017 навчальному році загальноосвітню підготовку учнів здійснюють 11 педагогічних працівників, із них 2 сумісники. Усі педагоги мають вищу педагогічну освіту. Якісний склад викладачів (вища та І кваліфікаційні категорії) становить 45%. Середній вік викладачів, які викладають загальноосвітні предмети, складає 38 років. Плинність педагогічних кадрів, які викладають загальноосвітні предмети, за останні три роки – 36%. Переважно педагоги навантажені годинами відповідно до отриманого фаху. Не за фахом викладаються предмети: основи медичних знань, художня культура, зарубіжна література, хімія. Незаповненими є  вакансії з економіки та правознавства. Усі педагогічні працівники постійно забезпечують свій професійний розвиток шляхом підвищення кваліфікації та стажування.

Ліцей має свої звичаї, традиції, оригінальну систему виховної роботи з розвитку та вдосконалення творчих здібностей, формування здорового способу життя. Експертна комісія відвідала виховний захід «Веселий  ярмарок», де учні продемонстрували свої творчі здібності,  запал креативності в обраній професії.

Презентувала діяльність навчального закладу директор Родителева Т.В. Експертну оцінку щодо розвитку закладу і необхідності його існування для  Ямпільського району та громади селища Свеса на презентації закладу дали депутат Сумської обласної ради Товстуха К.О. та депутат  Свеської селищної ради Владимирець В.В., які були членами атестаційної комісії від представників громадськості.

У складі атестаційної комісії працювали спеціалісти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, освітяни Ямпільщини, представники громадських організацій.

Атестаційну експертизу та висновок зроблено на основі відкритої публічної презентації діяльності навчального закладу його керівником, вивчення напрямів (питань) діяльності навчального закладу, визначених робочою програмою, відвіданих уроків,  проведених контрольних зрізів знань, анкетування учнів та викладачів, вивчення динаміки участі та результативності учнів у конкурсах, турнірах різних номінацій та рівнів, організаційної роботи адміністрації закладу, бесід з педагогами, адміністрацією, відвіданих виховних заходів, аналізу внутрішнього контролю, стану ведення документації тощо.

На підставі висновків експертів та відповідно до наказу Департаменту освіти і науки від 31.10.2016 № 564-ОД «Про атестацію загальноосвітньої діяльності ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» заклад визначено «атестованим» і засвідчено право закладу на впровадження освітньої діяльності за рівнем повної загальної середньої освіти (ІІІ ступінь).