Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Атестація Лебединської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки від 06.11.2016 № 513-ОД «Про проведення атестаційної експертизи освітньої діяльності комунального закладу Сумської обласної ради – Лебединська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» у період з 07 до 11 листопада 2016 року в комунальному закладі Сумської обласної ради − Лебединська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат проведено головний вид державного контролю за діяльністю закладу освіти.

Експертна атестаційна  комісія розпочала роботу в актовій залі, де зібралися педагоги, батьки учнів, громадськість міста для публічної презентації закладу директором Удодом А.В. На захід було запрошено міського голову Бакликова О. М., заступника міського голови Кірєєва О.В., начальника відділу освіти виконкому Лебединської міської ради Доценка В.В.,  директора Лебединського медичного училища Сітенка М.І., члена виконкому Лебединської міської ради, голову піклувальної ради школи-інтернату Удодіка О.Д.

   У ході презентації присутні переглянули відеофрагмент про діяльність закладу. Директор Удод А. В. інформував про сучасну кадрову та матеріальну базу, назвав особливою гордістю педагогічний колектив, «міцне ядро» фахівців, наголосивши, що педагоги постійно навчаються, здобуваючи фах, необхідний для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби (22 учителі та 3 вихователі мають вищу дефектологічну освіту).

  Матеріальна база школи-інтернату вагома, відповідає сучасним вимогам. Окрім головного корпусу, наявні необхідні господарські приміщення, дві одиниці автотранспорту, трактор, власний  гужовий транспорт («лоша Майка допомагає не тільки в господарстві, а й у проведенні шкільних свят»).

Основний контингент вихованців – діти з вадами слуху, у закладі функціонують два класи для учнів  з вадами розумового розвитку.

Серед досягнень  в міжатестаційний період керівник закладу зробив акцент на експериментальній  діяльності, організованій спільно із ДПТНЗ «Лебединське вище професійне училище  лісового господарства», що дало можливість декільком десяткам випускників отримати разом із атестатом про повну загальну середню освіту дипломи кваліфікованих робітників та працевлаштуватися.  Директор висвітлив проблеми, що потребують вирішення для успішної життєдіяльності школи-інтернату. У ході проведення презентації звучали  власні поетичні рядки керманича закладу.

У своєму виступі в рамках заходу директор Департаменту освіти і науки Попова О.І. окреслила особливості створення оптимальних умов для забезпечення якісного функціонування навчального закладу, наголосила, що в період оптимізації  системи освіти кожний інтернатний заклад повинен знайти особливі творчі методи навчально-виховної роботи, використовуючи власну специфіку і напрацювання, щоб існувати й розвиватися.  

Експертами проведено ретельну роботу щодо вивчення  діяльності школи-інтернату: відвідування занять і шкільних заходів, анкетування,  аналіз стану внутрішньо-шкільного контролю, ведення шкільної документації в усіх її аспектах, фінансовий аудит, вивчення умов  навчання, проживання, харчування і медичного обслуговування вихованців, інших напрямів шкільного життя.

Атестаційною експертизою засвідчено, що в Лебединській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті створено умови для забезпечення реалізації права дітей із вадами слуху на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти, їх реабілітації та соціалізації. Аналіз навчальних досягнень показав, що, в основному, показники успішності учнів на середньому та достатньому рівнях.

На підставі висновків атестаційної експертизи освітньої діяльності та з урахуванням презентації керівника, експертна комісія вирішила визнати заклад «атестованим», засвідчити право впроваджувати освітню діяльність за рівнем дошкільної та повної загальної середньої освіти (наказ Департаменту освіти і науки від 21.11.2016 № 620-ОД).