Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Сумщина серед лідерів з розробки проектів шкіл нового освітнього простору


Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час всеукраїнської селекторної наради з підготовки до навчального року, у якій узяла участь директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, проаналізував стан реалізації проектів зі створення нового освітнього середовища.

За його словами, у 2017 році у 144 школах України розпочато реалізацію проектів «Нового освітнього простору» (НОП). Основні роботи школи завершать до кінця цього року. Лідерами серед областей, що вже розробили проекти, є Черкаська (29 шкіл), Дніпропетровська, Полтавська і Сумська (по 6 шкіл).

«Серед джерел фінансування − кошти Державного фонду регіонального розвитку (3,5 млрд. гривень), субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (1,5 млрд. гривень), субвенція з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій (4 млрд. гривень), освітня субвенція, місцеві бюджети, кошти митного експерименту», – зазначив Геннадій Зубко.

Також він наголосив, що новий освітній простір повинен створюватися саме на рівні об’єднаних територіальних громад. «НОП  – це комплексна освітня стратегія для громади, що передбачає інклюзивну освіту, спортивно-культурну і дорожньо-транспортну інфраструктуру».

Віце-прем’єр повідомив, що Мінрегіон вже розробив Стандарти для НОП, які громади можуть використовувати для розробки проектів.

Нагадаємо, 25 квітня 2017 року Мінрегіон та Міносвіти розпочали проект зі створення шкіл за стандартами нового освітнього простору в рамках концепції «Нова українська школа».

За матеріалами прес-служби Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України; офіційного веб-порталу Сумської обласної державної адміністрації.