Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

З освітянами Сумщини укладено Меморандум про співпрацю

З метою підвищення правової освіти та обізнаності учасників навчально-виховного процесу Регіональним центром з надання безоплатної вторинної допомоги у Сумській області та Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 21 серпня 2017 року укладено Меморандум про співпрацю.

Сторони домовилися розвивати ініціативи, спрямовані на створення належних умов для забезпечення прав і свобод людини, а також доступу до безоплатної правової допомоги в частині гарантій держави щодо захисту прав громадян на навчання.

За словами Олени Демченко, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги, «нові формати такої співпраці відкривають можливість формувати правосвідому поведінку учнів, адже правова обізнаність є запорукою не лише свідомого правокористування, а й поваги до законів, що визначають повсякденний перебіг нашого життя. Від держави безоплатну вторинну правову допомогу можуть отримати лише окремі категорії громадян, серед яких: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах; діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру».

Сторони домовилися підтримувати двосторонні ініціативи та сприяти встановленню партнерських стосунків територіальних органів управління освітою з бюро правової допомоги, які є структурними підрозділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Одним з основних завдань бюро є правопросвітництво.

Як зазначила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, «значну роль на сучасному етапі розвитку української освіти відіграє саме правоосвітня діяльність, яка і є тим необхідним об’єднуючим містком, що робить навчання цікавим, практичним, дієвим. Сподіваємося, що фахівці системи безоплатної вторинної правової допомоги стануть постійними учасниками правових заходів, що проводяться в навчальних закладах області, будуть сприяти підвищенню рівня правової освіти населення, у першу чергу молоді,  допоможуть  у вихованні активних громадян України».

Наприкінці зустрічі окреслено інші правопросвітницькі напрямки щодо співпраці юридичної спільноти Сумщини з освітніми установами області.