Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Нова українська школа і підготовка вчителя

З метою узагальнення світового досвіду з освітньої діяльності, перебудови освітнього процесу на компетентнісних засадах, реалізації професійних аспектів педагогічної діяльності 08 вересня 2017 року в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулося спільне засідання Президії Національної академії педагогічних наук України і Вченої ради Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка «Нова українська школа і підготовка вчителя», у якому взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора та директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.

Учасників заходу привітали Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, заступник  голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора,  заступник міського голови Глухівської міської ради Маріанна Васильєва.

Під час спільного засідання з доповідями виступили академік-секретар відділення загальної середньої освіти НАПН України Олександр Ляшенко, академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало, ректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Олександр Курок.

Доповідачі наголосили на системному реформуванні загальної середньої освіти та підготовці вчителя відповідно до Концепції нової української школи як одному з актуальних питань сьогодення, що зумовлено низкою об'єктивних чинників. Це, зокрема, необхідність підвищення якості української освіти з урахуванням світових тенденцій розвитку освітніх систем, готовність учителя до інноваційної педагогічної діяльності, що передбачено Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

В обговоренні взяли участь учені НАПН України, представники Департаменту освіти і науки Сумської обласної адміністрації, ректори вищих навчальних закладів Сумщини, науково-педагогічні працівники Глухівського НПУ імені Олександра Довженка, директори навчальних закладів, учасники проекту «Нова українська школа».

У виступах було зроблено акцент на запровадженні компетентнісного підходу в навчанні учнів, поліпшенні фахової підготовки майбутніх учителів і підвищенні кваліфікації педагогічних працівників, здобутті педагогічної освіти за покликанням.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації наголосила на вагомості підготовки педагогічних працівників до освітніх нововведень, окреслила специфіку заходів, що здійснюються в області з метою психолого-педагогічного супроводу вчителів початкових класів у рамках реалізації Концепції нової української школи. «Уже місяць у Сумській області успішно втілюються заходи з підготовки понад 500 учителів, які навчають молодших школярів», − інформувала Вікторія Гробова.

Учасники заходу дійшли висновку, що здійснення якісної підготовки педагогічних кадрів до ефективної реалізації ідей нової української школи є пріоритетом діяльності вищих педагогічних навчальних закладів, а науковий супровід цієї підготовки – одним з головних напрямів досліджень наукових установ НАПН України.

Президент НАПН України Василь Кремень узагальнив роботу спільного засідання, наголосивши на основних напрямах підготовки нового вчителя: дитиноцентризм, здатність жити в умовах цифрового суспільства,  європейськоцентричність,  інформаційно-комунікаційна компетентність.

На завершення було підписано Угоду про співпрацю між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та Національною академією педагогічних наук України.