Навігація

Департамент освіти і науки
Адреса: вул. Прокоф’єва, 38, м.Суми, 40016 
тел. (0542) 36-10-97; 36-22-62 тел. (факс) (0542) 36-10-97
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   web:http://www.osvita.sm.gov.ua/index.php/uk/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя. 

Організація та проведення Міжнародного інтерактивного учнівського природничого конкурсу «КОЛОСОК»

Уже традиційний вересневий обласний інструктивно-методичний семінар «Організація та проведення Міжнародного інтерактивного учнівського природничого конкурсу «КОЛОСОК» 14 вересня 2017 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти зібрав регіональних координаторів конкурсу з районів, міст та об’єднаних територіальних громад Сумщини.       

Програмою семінару передбачено аналіз проведення конкурсу «КОЛОСОК» для учнів 1-11 класів у минулому навчальному році; обговорення потужних можливостей зазначеного конкурсу для освітньої діяльності вчителів та учнів через репозитарій його інформаційно-освітніх ресурсів; розгляд актуальних питань щодо організації та проведення конкурсу у 2017/2018 навчальному році.

Уперше учасниками інструктивно-методичного семінару стали нові координатори, призначені відповідними наказами в об’єднаних територіальних громадах. Тому кількість осередків Міжнародного інтерактивного учнівського природничого конкурсу «КОЛОСОК» збільшилась до 35.

Минулого навчального року здобутки Сумської області так само були вагомими, як і в попередні роки. Починаючи із 2006, область є лідером за часткою залучення учнів до Міжнародного інтерактивного учнівського природничого конкурсу «КОЛОСОК». У 2016/2017 навчальному році в осінньому етапі конкурсу взяли участь 17,38% учнів 1-11 класів області (загалом по Україні – 7,83%), а у весняному – 15,56 % (по Україні – 6,66%). Усі райони та міста Сумської області долучились до участі. Найактивнішими осередками конкурсу, де частка учасників перевищує загальнообласну, були: Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей (гімназійний координатор В.В. Яловенко); Глухівський район (районний координатор Т.М. Ковтун); Липоводолинський район (районний координатор Л.М. Гапич); м.Глухів (міський координатор І.М. Гулакова), Кролевецький район (районний координатор Л.В. Штацька); м.Охтирка (міський координатор І.О. Пілюта); Охтирський район (районний координатор Л.О. Бездрабко), Недригайлівський район (районний координатор О.О. Сокрута), Білопільський район (районний координатор О.І. Євтушенко), Середино-Будський район (районний координатор О.Р. Самодєлко), м.Суми (міський координатор О.М. Ліходієвська), м.Конотоп (міський координатор Т.І. Кашуба), Лебединський район (районний координатор М.В. Летік), Конотопський район (районний координатор О.А. Шешеня).

На семінарі за успішну організацію та проведення Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу «КОЛОСОК» на регіональному рівні у 2015/2016 навчальному році, розвиток у педагогів професійної компетентності, ініціативи та творчості, популяризацію природничих дисциплін серед школярів та їх батьків, співпрацю із Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти координатори отримали подяки організаторів конкурсу – Львівської міської громадської організації «Львівський інститут освіти».

Виступ обласного координатора вищезазначеного конкурсу Валентини Успенської, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри методики дошкільної та шкільної освіти (презентація), був присвячений аналізу участі в конкурсі школярів районів, міст та області загалом, презентації репозитарію інформаційно-освітніх ресурсів «КОЛОСКА», розміщених на сайті конкурсу  http://kolosok.org.uaРепозитарій містить важливу інформацію як для учнів, так і вчителів. Серед його ресурсів: архів науково-популярного природничого журналу для дітей «Колосок» та науково-популярної природничої газети для розумників та розумниць «Колосочок»; серія книг науково-популярної природничої тематики «Бібліотечка Колоска»; матеріали для підготовки до конкурсу «КОЛОСОК»; вихід на соціальну мережу «KOLOSOK-YouTube»; нормативні та архівні матеріали конкурсу «Учитель року – Колосок»; інформаційно-методичні матеріали для вчителів початкової школи та природничих предметів, що стануть в нагоді для реалізації компетентнісного підходу в освіті та впровадження нових програм із природознавства в початкових класах, природничих предметів в основній і старшій школі.

Досвідом діяльності районного та міського координаційних центрів, що особливо актуально для нових координаторів, які вперше долучаються до організації конкурсу в об’єднаній територіальній громаді, поділилися у своїх виступах досвідчені координатори Наталія Рябуха (Ямпільський район), Ірина Пілюта (м.Охтирка), Олена Євтушенко (Білопільський район). Яскраво, святково й, безумовно, належно організовано проходить конкурс на Липоводолинщині, що продемонстрував фоторепортаж районного координатора Людмили Гапич.

Кожен координатор, розкриваючи особливості професійної діяльності вчителів свого району та міста для формування пізнавальної інтересу в учнів до природничих дисциплін засобами конкурсу «КОЛОСОК», говорив із захопленням, щирою підтримкою та схваленням.

Методичні рекомендації обласного інструктивно-методичного семінару учасники обговорили з методистом біології та природознавства Тетяною Голубенко. Їх використання допоможе успішно організовувати конкурс в осередках та забезпечить ефективність природознавчої освіти.

У 2017/2018 навчальному році Міжнародний інтерактивний природничий учнівський конкурс «КОЛОСОК» відбудеться 30 листопада (І етап) та 26 квітня 2018 року (ІІ етап).

Реєстрація для участі у IІI Всеукраїнському Інтернет-конкурсі «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2018» для вчителів початкових класів, біології, географії, хімії, фізики розпочнеться 1 листопада 2017 року.