Матеріали з наради ЗДО

Павлюченко Тетяна Миколаївна, провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти  Департаменту освіти і  науки Сумської  обласної державної адміністрації звернула увагу на те, що освітній процес у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до нормативно-правової бази, на яку орієнтує ВР, МОН, Кабінет Міністрів України. В презентації у хронологічному порядку прокоментовано все нормативно-правове забезпечення організації освітнього процесу в умовах воєнного стану станом до 04.04.2022 року. Всі документи рекомендовано до вивчення та використання в освітньому процесі.

Міщенко Лариса Борисівна, методист дошкільної освіти відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у доповіді «Особливості організації освітнього процесу закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану» звернула увагу на особливості організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти, план та алгоритм дій в умовах воєнного стану для засновників, керівників і педагогічних працівників цих закладів, а також корисні посилання, які допоможуть організувати діяльність, яка буде сприяти всебічному розвитку, психологічній стабільності  та вихованню дітей раннього та дошкільного віку в домашніх умовах та під час використання дистанційних і змішаних форм освітнього процесу.

Стецієнко Тетяна Анатоліївна, практичний психолог Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 1 «Ромашка» м. Суми, Сумської області звернула увагу на важливу роль психологічної служби у підтримці педагогів, родин та дітей в умовах воєнного стану. Наголосила на  обізнаності дорослих щодо дій, які відволікають, заспокоюють  та стабілізують емоційний стан як дорослих так і дітей у стресовій ситуації, надала приклади практичних та ігрових вправ щодо психологічної допомоги.  • 12