НАРАДА З ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ У 2024 РОЦІ

21 вересня у приміщенні Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за участі директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра СИДОРЕНКА відбулася нарада з питань підготовки та проведення національного мультипредметного тесту в Сумській області у 2024 році у формі дискусійного майданчика.

Нарада об’єднала представників Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації, голів селищної, міських рад, Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, закладів вищої освіти, керівників органів управління освітою.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА зосередила увагу присутніх на основних аспектах проведення національного мультипредметного тесту 2024 року в Сумській області.

«Учасники національного мультипредметного тесту завершили його на високому рівні», – зазначив Олександр Леонідович та акцентував на збільшенні кількості учасників у 2024 році, створенні додаткових тимчасових екзаменаційних центрів, забезпеченні центрів додатковою комп’ютерною технікою та організації пунктів тестування в укриттях. Учасників наради ознайомлено із проєктом проведення вступних випробувань із використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання у 2024 році.

Олександр Леонідович за реалізацію щоденних надскладних завдань функціонування системи освіти під час війни, оперативного реагування на виклики, пов’язані із організацією та проведенням національного мультипредметного тесту в Сумській області, вручив листи-подяки Міністерства освіти і науки України Юрію ХАРЛАМОВУ, Олені ОСТАПЕНКО, Оксані БОРИСЕНКО, Олені ЖИЛІ, Сергію СЕМЕНИСТОМУ, Альоні ГАВРИЛЕНКО.  

Про національний мультипредметний тест як форму зовнішніх освітніх оцінювань, а саме зародження, становлення та перспективи, особливості формування змісту тестових завдань розповіла учасникам наради Оксана СВЯТОКУМ, начальник науково-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, яка розповіла про ресурси для підготовки до тестування.  

Заступник директора Харківського РЦОЯО Наталія РУСАНОВА висвітлила  результати виконання тестових завдань учасниками національного мультипредметного тесту Сумської області у 2023 році, детально зупинившись на результатах з української мови, математики, історії України та англійської мови, проаналізувала організаційний та логістичний аспекти реалізації процедури вступних випробувань.

Іриною УДОВИЧЕНКО, проректором з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, було розглянуто ефективні форми підготовки учасників тестування, детально проаналізовано інформаційний, організаційний, навчальний та методичний аспекти. У деталях висвітлено виклики та завдання при підготовці учасників до національного мультипредметного тесту.

Питання готовності до проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році розкрили всі представники територіальних громад, де планується створення округів проведення у 2024 році в Сумській області. За підсумками наради було поставлено завдання посилити подальшу роботу щодо доукомплектування тимчасових екзаменаційних центрів додатковою кількістю комп’ютерної техніки та облаштування укриттів для якісного та безпечного проведення вступних випробувань у 2024 році.  • 12