ОБЛАСНА СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

«Освіта Сумщини у вимірі викликів воєнного часу»

Вікторія ГРОБОВА: «У цей надзвичайно важкий час освітяни Сумщини проявили незламність, стійкість, вільність. Ми об’єднуємося заради наших дітей. Уся освітянська спільнота, уся громадськість об’єдналися навколо того, щоб дійти до перемоги, навчити наших дітей, вкласти в них душу, серце заради нашого майбутнього – незалежної, вільної України!»

У форматі живого спілкування 26 серпня 2022 року на базі Сумського державного університету відбулась обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта Сумщини у вимірі викликів воєнного часу», у якій взяли участь голови, начальники військових районних адміністрацій, голови сільських, селищних, міських рад, керівники місцевих органів управління освітою, Управління якості освіти в Сумській області, ректори закладів вищої освіти, представники педагогічної та батьківської громадськості закладів освіти області. Під час конференції освітяни підбили підсумки 2021/2022 навчального року,  обговорили проблеми та перспективи нового навчального року.

У прямому включенні подякував освітянам Сумщини за наполегливу працю під час мирного й воєнного часу Міністр освіти і науки України Сергій ШКАРЛЕТ. «Сьогодні є стриманий, але оптимізм, що освітній процес відбудеться, у будь-якому форматі. Головне, щоб жодний учасник освітнього процесу, жодна дитина не були відлучені від процесу набуття знань», – зазначив Міністр.

Відкриваючи роботу освітянського форуму, директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія ГРОБОВА висловила вдячність педагогічній спільноті області за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни. У своєму виступі вона акцентувала увагу на виконанні заходів безпеки під час планування й роботи закладів освіти. Очільниця освіти області зазначила, що головний меседж нового навчального року – «заклад освіти – територія безпеки».

Голова Сумської обласної державної адміністрації – керівник обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив, що пишається досягненнями освітянами Сумщини. «Сьогодні освітяни Сумщини єдині, працюють на результат, виховують справжніх громадян України, патріотів, Героїв, які стали на захист держави», – сказав очільник області.

Привітали учасників конференції голова Сумської обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО, Народні депутати України Тетяна СКРИПКА та Ігор МОЛОТОК, заступник командира оперативно-тактичного угрупування «Суми» Олег ТЕЛІНКОВИЧ. Усі виступаючі говорили, що освіта – це наша зброя. І разом з викликами часу пріоритетною місією залишається якісна освіта учнів, знання, які вони здобувають під час освітнього процесу, щоб застосовувати їх у подальшому житті.

 Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації Олена БОЙКО проаналізувала стан готовності закладів освіти до нового навчального року. Посадовець наголосила, що головною умовою початку навчального року в очному або змішаному форматах є створення в закладах безпечного освітнього середовища.

Начальник Головного управління Державної служби України  з надзвичайних ситуацій у Сумській області Денис КАРПЕНКО акцентував увагу на стан готовності споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів у закладах освіти.

Начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУПН в Сумській області Сергій ТАРАСЕНКО ознайомив учасників конференції із заходами щодо забезпечення охорони закладів освіти із залученням суб’єктів охоронної діяльності, поліції охорони. Він наголосив, що в рамках упровадження проекту «Поліцейський офіцер громади» 22 липня 2022 року підписано Меморандум про співпрацю Головного управління національної поліції в Сумській області з Верхньосироватською сільською громадою. Сергій ТАРАСЕНКО зазначив, що в області запроваджено пілотний проєкт «Вихователь безпеки». Долучилися до проєкту і підписали меморандум про співпрацю та партнерство Головне управління національної поліції в Сумській області, Головне управління Державної служби України  з надзвичайних ситуацій у Сумській області, Миколаївська селищна рада Сумського району та Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

         У роботі конференції взяв участь заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – Володимир Артамонов, який доповів про розвиток фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської молоді в державі. У своєму виступі він зазначив, що Сумщина є одним із лідерів освітянського спорту в Україні.

Досвідом організації роботи закладів дошкільної освіти Конотопської міської громади в очному режимі в умовах війни поділилась директор Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 2 «Вербиченька» Конотопської міської ради Тетяна НІКОЛАЄНКО, організації дистанційного навчання в період війни – директор Недригайлівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Недригайлівської селищної ради Наталія КОЛОУСОВА.

Про освітню та волонтерську діяльність закладу професійної (професійно-технічної) освіти в реаліях військового часу розповіла директор Державного навчального закладу «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» Тетяна ЛАЗАРЄВА.

Особливу увагу було наголошено на посиленні національно-патріотичного виховання дітей і молоді в закладах освіти. Про сучасні виклики і перспективи із зазначеного питання розповіла методист Комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Ірина ПАРХОМЕНКО.

 Під час конференції грамотами, цінними подарунками Міністерства освіти і науки України, Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, Сумської обласної ради було відзначено кращих педагогічних працівників області. Голова Сумської обласної державної адміністрації – керівник обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ вручив обласну премію імені А.С. Макаренка кращим педагогічним та науково-педагогічним працівникам області за вагомий внесок та досягнення в галузі освіти.  • 12