ОБЛАСНА ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ-МЕТОДИСТА «ВЛАСНА МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА: СПЕЦИФІКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ»

Методична розробка – одна з форм творчої діяльності вчителів-методистів, педагогів-практиків, у процесі створення якої педагог здійснює підвищення власного наукового та методичного рівнів, ознайомлюється з досягненнями психолого-педагогічних наук і методик навчання.

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2023 рік 27 квітня, на базі СОІППО проведено засідання обласної школи майбутнього вчителя-методиста «Власна методична розробка: специфіка та особливості побудови».

Юрій НІКІТІН, ректор Сумського ОІППО, доктор історичних наук, професор, відкрив засідання обласної школи майбутнього вчителя-методиста, привітавши його учасників та наголосивши на необхідності творчого розвитку педагогів.

Ірина УДОВИЧЕНКО, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО, доктор педагогічних наук, професор, виступивши модератором заходу, зосередила увагу присутніх на специфіці  та особливостях моделювання власної методичної розробки, основних акцентах її інтелектуального конструювання й прагматичного структурування.

Лариса СЄРИХ, в.о. завідувача кафедри теорії і методики змісту освіти Сумського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, зупинилася на вимогах щодо структурних складових власної методичної розробки.

Людмила ІВАШИНА, доцент кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту, кандидат наук з державного управління, доцент, зосередила увагу на вимогах щодо оформлення практичної складової власної методичної розробки.

Оксана СЕРДЮК, завідувач навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, ознайомила учасників заходу з порядком подання власної методичної розробки  на розгляд комісії, наголосивши на  типових недоліках.

Методисти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО ознайомили учасників заходу з особливостями роботи над власною методичною розробкою за напрямами:

українська мова та література – Наталія ЛЕВЕНЕЦЬ, методист мовно-літературної освітньої галузі Сумського ОІППО;

математика – Тетяна СВЄТЛОВА, методист математичної освітньої галузі Сумського ОІППО;

географія – Володимир ПОПОВ, методист з географії Сумського ОІППО;

трудове навчання – Ірина КОРЕНЕВА, методист технологічної освітньої галузі Сумського ОІППО;

початкова освіта – Ольга КУРГАН, методист з початкової освіти Сумського ОІППО

За підсумками засідання учасникам обласної школи майбутнього вчителя-методиста надано методичні рекомендації.  • 12