ОНЛАЙН-ПОРАДНИК ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Однією з актуальних проблем  є подолання й недопущення будь-яких проявів насильства щодо дітей як у закладі освіти, так і за його межами.   Обговоренню особливостей роботи з учасниками освітнього процесу з запобігання та протидії насильства, булінгу серед дітей та підлітків було присвячено онлайн-порадник «Алгоритм первинної профілактики насильства в учнівському середовищі».   

Захід проведено 28 вересня 2023 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Його учасниками стали соціальні педагоги закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти та закладів інституційного догляду та виховання дітей (усього 35 осіб).

Під час онлайн-порадника Світлана ГАВРИЛЕНКО, методист центру,  акцентувала увагу на нормативно-правових актах, що регламентують діяльність закладу освіти щодо запобігання та протидії жорстокому поводженню, насильству, домашньому насильству, булінгу. Основну увагу було приділено розгляду алгоритму первинної профілактики насильства в учнівському середовищі. Учасники обговорили  напрямки співпраці з іншими суб’єктами, які також надають соціальну допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

        Спеціалістам надано рекомендації щодо особливостей ведення  протоколів у випадку, якщо фахівець став свідком насильства або жорстокого поводження з дитиною.  • 12