ПІДСУМКИ ТИЖНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Тиждень профтехосвіти – це ще одна можливість популяризувати робітничі професії і поширити інформацію про те, що кваліфіковані робітники користуються величезним попитом на ринку праці. У Сумській області протягом 21-25 листопада 2022 року відбувся Тиждень профтехосвіти, насичений активностями: майстер-класи, вебінари, челенджі, дні відкритих дверей, онлайн-екскурсії тощо.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти продемонстрували високий рівень професійної компетентності власних педагогів, здібності та креативну майстерність своїх здобувачів освіти, мали нагоду популяризувати робітничі професії серед молоді, незайнятого населення, сприяти підвищенню їх престижності на ринку праці. Так, у ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей» проведено марафон історій успіху випускників «Ми – ліцей», онлайн-виставку фоторобіт «Червона калина» – у ДПТНЗ «Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг», челендж «Професія в моєму житті» – у ДПТНЗ «Путивльський професійний ліцей», онлайн-зустрічі з незайнятим населенням у ДНЗ «Глухівське вище професійне училище».

Родзинкою тижня стало відкриття 25 листопада 2022 року Центру розвитку професійної кар’єри на базі ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» за участю роботодавців, соціальних партнерів та учнівської молоді.

«Сьогодні відкрито 12 центр розвитку професійної кар’єри, що створено на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області, – це вимога часу, можливість багатостороннього діалогу. Фахівці новоствореного центру сприятимуть учням у виборі майбутньої професії, випускникам закладу – у працевлаштуванні для досягнення їх кар’єрних цілей, роботодавцям знайти висококваліфікований персонал», – зазначила директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Наталія САМОЙЛЕНКО. Гості заходу ознайомилися з напрямками роботи центру розвитку професійної кар’єри, наявними професіями, перспективами співпраці. Спільно із Сумським міським центром зайнятості для здобувачів освіти проведено перше тренінгове заняття зі складання резюме.  • 12