ПРО АКТУАЛЬНІ ПІДХОДИ У ПРОФІЛАКТИЦІ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Воєнна ситуація, яка наразі є в Україні, є фактором ризику, що може спричинити втрату батьками їх психоемоційної стабільності, особистої ресурсності, виховного потенціалу. Це актуалізує роботу практичних психологів щодо організації психологічної підтримки батькам в умовах війни як фактора попередження домашнього насильства.

Обговоренню проблеми домашнього насильства та ефективних шляхів його профілактики було присвячено онлайн-семінар, проведений навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 3 листопада 2022 року. У семінарі взяли участь психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників та практичні психологи закладів дошкільної освіти області (усього 46 осіб).

Модератор зустрічі Лариса КОНДРАТЕНКО, методист навчально-методичного центру психологічної служби, зауважила, що підвищена агресивність, втрата навичок саморегуляції у стресових ситуація, підвищення рівня конфліктності як результату травматизації через війну може бути фактором ризику щодо виникнення домашнього насильства. Це потребує зміни акцентів у протидії домашньому насильству  шляхом сприяння підвищенню психологічної культури батьків в питаннях  розуміння причин порушень дитячої поведінки та способів реагування на неї; усвідомлення залежності між власним емоційним станом та самопочуттям дитини і, відповідно, її поведінкою; між усвідомлення власних ресурсів, здатністю їх використовувати для власної психоемоційної стабілізації та ненасильницькими взаєминами у сім’ї.

У ході онлайн-семінару психологи ознайомилися із сучасними технологіями, ефективними для відновлення сприятливих дитячо-батьківських стосунків, зокрема  «Побудова позитивних мовних конструктів або мова прийняття» та «Емоційний діалог».



  • 12