ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ДИТИНИ, ЯКА ПЕРЕЖИЛА ТРАВМУ ВТРАТИ

Війна прийшла в життя дітей із втратами та болем, залишаючи по собі руйнування та рани – тілесні та душевні. Щоб вистояти і відновитися, досить важливо, щоб дитина отримала своєчасну підтримку. Обговоренню питання психологічної підтримки дитини, яка пережила втрату,  було присвячено рефлексивну зустріч спеціалістів психологічної служби системи освіти області

Навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти в рамках реалізації регіонального проєкту «Завжди поруч» 12 квітня 2023 року було проведено онлайн-зустріч, в якій взяли участь 345 практичних психологів та соціальних педагогів.

На початку зустрічі Ірина МАРУХИНА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, зауважила, що забезпечити захист та рутинний режим дитині, яка переживає втрату рідних, має не тільки сім’я, але й заклад освіти. А тому досить важливо, щоб практичні психологи, соціальні педагоги знали основні вимоги до надання психологічної підтримки такій дитині.

З основними типами втрат, реакціями, які спостерігаються в дітей під час горювання та скорботи, рекомендаціями для педагогів щодо підтримки дитини присутніх ознайомила Оксана ХОМИН, методист обласного центру практичної психології і соціальної роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  

Спеціалісти ознайомилися та практично опрацювали техніки «Енергія», «Найближче оточення», «Коло почуттів», які можна застосовувати про роботі з травмою втрати, переживання почуття самотності.    • 12